האיום: חומר נפץ בתוך משחות שיניים

לקראת אולימפיאדת החורף בסוצ'י שתיפתח מחר ועל רקע החשש מניסיונות של ארגוני טרור לשבש את המשחקים, הרשויות האמריקניות התריעו אפילו מפני ניסיות לפיגועים באמצעות החדרת חומר נפץ למשחות שיניים או תכשירים קוסמטיים אחרים. פוטין: זו תהיה האולימפיאדה הבטוחה ביותר

צחצוח שיניים או פיגוע? (רויטרס)

משחות שיניים ממולכדות מאיימות על המשחקים האולימפיים: לקראת פתיחת אולימפיאדת החורף בסוצ'י שברוסיה מחר (שישי), הולך וגובר החשש מניסיונות לבצע פעולות טרור במהלכם - זאת לאחר מתקפות הטרור הקטלניות שפקדו את העיר וולגוגרד, המצויה אף היא באזור הקווקז הנפיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על רקע החשש מפיגועים, רשויות הביטחון האמריקניות שלחו התרעה חריגה לספורטאים שלהם וליתר המתחרים במשחקים, לפיה טרוריסטים עשויים לנסות ולפגוע בהם גם באמצעות... משחת שיניים.

באזהרה שפרסמו הלילה - ועל סמך מידע חדש שהגיע לידיהם, התריעו האמריקנים מפני האפשרות שיוחדר חומר נפץ לתוך שפופרות של משחות שיניים או מוצרים קוסמטיים אחרים שייארזו במזוודות בטיסות לעיר המארחת סוצ'י.

סקר שפורסם הלילה ברשת CNN משקף אף הוא תמונת מצב מדאיגה: מהנתונים עולה כי למעלה ממחצית האמריקנים (57%) מאמינים שמתקפת טרור במהלך המשחקים היא אפשרות סבירה.

אובמה מאמין בפוטין: "האולימפיאדה תהיה בטוחה"

בשבוע שעבר התייחס נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לאיומי הטרור האפשריים על סוצ'י והביע ביטחון במאמצי הרוסים לאבטח את מאורע הענק. הנשיא אמנם אמר כי הוא אשתו ובנותיהם לא ייסעו לסוצ'י, אך הדגיש כי אין סיבה מיוחדת לחשוש: "תמיד יש סיכונים מסוימים בהתכנסויות בינלאומיות גדולות, אבל הרשויות ברוסיה מבינות את האיומים ומה נמצא על כף המאזניים".

"האולימפיאדה תהיה בטוחה". אובמה ופוטין (רויטרס)


"אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם הרוסים, הסתכלנו על תכניות האבטחה שלהם והתרשמנו שהם דואגים לאבטח לא רק את האתלטים, אלא גם את המבקרים", ציין הנשיא.

"אני לא מתעלם מהסיכונים - ראינו גם בארצות הברית, למשל בפיגוע במרתון בוסטון, שגם זאב בודד או תא קטן יכול לנסות ולגרום נזק", הדגיש אובמה, שקרא לאזרחים האמריקנים שנוסעים לאולימפיאדה להירשם במחלקת המדינה ולקרוא את הנחיות הבטיחות. אמש הצהיר הנשיא הרוסי, ולדימיר פוטין, כי האולימפיאדה בסוצ'י תהיה הבטוחה ביותר שהייתה.