חדש בסקוטלנד: "הבירה של פוטין - לא להומואים"

במבשלת בירה קטנה בסקוטלנד החליטו לציין את פתיחת אולימפיאדת החורף בסוצ'י שברוסיה במחאה נגד הנשיא פוטין והחוקים נגד הקהילה הגאה. המשקה שנקרא "שלום, קוראים לי ולדימיר" נושא את דיוקנו של המנהיג הרוסי בצבעים עליזים ועליו נכתב "לא לגאים". ארגז אחד נשלח לקרמלין, ספק אם פוטין עצמו יאהב את הרעיון

מחאה תוססת: אולימפיאדה החורף בסוצ'י כבר מעבר לפינה, ברוסיה עורכים הכנות אחרונות, וגם בסקוטלנד נרגשים ומציינים את האירוע, כמובן, במהדורה חדשה של בירה. המשקה האלכוהולי שנקרא Hello, My Name is Vladimir ("שלום, שמי ולאדימיר") מוחה נגד החוקים נגד הקהילה הגאה הנהוגים ברוסיה של פוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על הבקבוק מאווירות פניו של המנהיג הרוסי משוכפלות בסגנון אנדי וורהול צבעוני, כשהצבע הבולט בבקבוק הוא וורוד, כנראה לא הצבע שנשיא רוסיה היה רוצה לראות ליד דיוקנו. מבשלת הבירה הסקוטית Brewdog כתבה על הבקבוקים גם "לא לגאים" או "בירה למפגינים". היצרנים שלחו את אחד מארגזי הבירה במהדורה מוגבלת לקרמלין, אך ספק רב אם מישהו שם שתה אותו.

דובר המבשלה ניל טיילור אמר שהבירה נוצרה במיוחד לטעמם של מתנגדיו של פוטין וחוקיו. "לקראת אולימפיאדת החורף, אנחנו מנסים להרים מראה מול האנשים ברוסיה, שטועים עם החוקים והתעמולה נגד הגאים". טיילור ציין כי 50% מההכנסות ממכירת הבירה יופנו לאגודות צדקה להגנה על זכויות מיעוטים.

מבשלת הבירה הקטנה נוסדה בסקוטלנד בשנת 2007 , ומאז הספיקה להנציח לא מעט אירועים חדשותיים על בקבוקיה. בין היתר יצאו מהדורות מיוחדות לכבוד החתונה המלכותית של קייט וויליאם והמשחקים האולימפיים בלונדון.