צפו ביצירות האמנות שייעלמו באביב

קור של כ-10 מעלות מתחת לאפס לא הרתיע אלפי יפנים נלהבים, שהגיעו לפסטיבל הקרח השנתי בעיר סאפורו. המבקרים יכולים להתפעל מקרוב ל-200 פסלי קרח ענקיים ובהם העתקים של מבנים מפורסמים כמו ה"ביג בן" בלונדון

אלפי מבקרים הגיעו היום (ד') לעיר סאפורו בצפון יפן כדי לקחת חלק בפסטיבל הקרח השנתי, שבו מוצגים ברחבי העיר פסלי ענק עשויים קרח ושלג של מבנים מפורסמים ודמויות. פסטיבל הקרח של סאפורו, שנוסד ב-1950, נמשך שבעה ימים בכל חודש פברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטמפרטורות בעיר מגיעות למינוס 12.6 מעלות, אבל הסקרנות גוברת על הקור. "זה לא ייאמן, אני לא מבינה איך הם עשו את זה", אומרת מבקרת שהגיעה מטוקיו. "אני חושבת שזה מדהים", אומרת אישה אחרת על 199 פסלי הקרח, שאחד מהם מאחל הצלחה לנבחרת היפנית באולימפיאדת החורף בסוצ'י.

הקור לא מפחיד את חובבי האמנות (AP)

הפסלים שמושכים את מירב תשומת הלב של המבקרים הרבים הם העתקים של בניינים מפורסמים בעולם ובהם הביג בן מלונדון ומגדלי ה"פטרונס" מקוואלה למפור.

תיירת שהגיע ממלזיה וראתה את העתק הענק של המגדלים מקוואלה לאמפור התרגשה: "זה מאוד מיוחד, אני נרגשת שיש כאן פיסה ממלזיה. זאת הפתעה מאוד מעניינת".

הפסטיבל בסאפורו יצא לדרך ב-1950 והחל כתחרות פיסול בין בתי ספר מקומיים. זה התחיל בשישה פסלים בפארק המרכזי של העיר, פארק אודורי והתרחב עם השנים, כשהיום כבר יש קרוב ל-200 פסלים והפארק צר מלהכיל את כולם.