רומא: אוהדי כדורגל הולנדים התנהגו באלימות והשחיתו אתרים היסטוריים

אחרי משחק בליגה האירופית נגד הקבוצה המקומית, האוהדים ההולנדים שככל הנראה היו שיכורים השחיתו אתרי תיירות היסטוריים ותקפו שוטרים. "זה חילול של רומא", זעמו בעיר

23 אוהדים של קבוצת הכדורגל פיינורד ההולנדית נעצרו היום (שישי) ברומא בגין התנהגות אלימה והשחתה של חלק מאתרי התיירות המקומיים. האוהדים הגיעו עם קבוצתם למשחק מול רומא שנערך במסגרת הליגה האירופית אתמול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקשורת האיטלקית דווח כי האוהדים, שככל הנראה היו שיכורים, פגעו בכמה מאתרי התיירות הבולטים בבירה האיטלקית, בהם גם המדרגות הספרדיות והמזרקה של ברניני. חלק מהאוהדים תקפו שוטרים והמשטרה נאלצה להשתמש בגז מדמיע על מנת לפזר את המתפרעים. שישה אוהדים נשלחו לכלא לשישה חודשים, וייאלצו לשלם קנס בסך 45 אלף יורו.

התגובות הנזעמות ברומא לא איחרו להגיע: חבר מועצת השלטון המקומי, פאולו מסיני, הגדיר את הפגיעה כ"חילול של רומא". חבר מועצת העיר מאסיני ליביו תיאר את התנהגות האוהדים כבריונות וקרא למועדון הכדורגל לפרסם התנצלות פומבית ולשלם עבור הנזק שנגרם לעיר.

בפעם השניה בשבוע: אלימות אוהדים (רויטרס)

גם ראש הממשלה האיטלקי מתאו רנזי התייחס לאירוע והבטיח להעביר את הנושא לרשויות הכדורגל האירופיים. "זהו עלבון לחברה המתורבתת", אמר.

"אין מקום לאלימות בכדורגל", הצהירו בשגרירות הולנד בעיר. "נשתף פעולה עם הרשויות האיטלקיות בכדי להעניש את האחראים".

האירוע ברומא הוא האירוע השני של אלימות אוהדים בתוך שבוע. ביום שלישי האחרון התקשורת סערה אחרי שאוהדי צ'לסי התעללו באדם שחור ברכבת התחתית של פריז לפני המשחק בין פריז סאן ז'רמן לצ'לסי במסגרת ליגת האלופות.