ספר אבוד של צ'ארלי צ'פלין יפורסם

יותר מ-60 שנה לאחר שנגנז, יראה בקרוב אור ספרו הראשון והיחיד של הקולנוען והקומיקאי האגדי צ'ארלי צ'פלין. הספר שחובר מכתביו האבודים של צ'פלין, מהווה את הבסיס לסרטו "אורות הבמה". הביוגרף של צ'אפלין טען: "הוא נע בסגנונות שונים, כתיבתו העשירה מזכירה את דיקנס"

גם סופר, צ'פלין (AP)

יצירה ספרותית בת 34 אלף מילים שכתב השחקן והקומיקאי האגדי צ'ארלי צ'פלין בשלהי שנות ה-40 של המאה הקודמת, תראה אור לראשונה ותפורסם על ידי מכון איטלקי לשימור סרטים. מדובר בנובלה הראשונה והיחידה של צ'פלין, שהיוותה את הבסיס לסרטו "אורות הבמה", שיצא לאקרנים בשנת 1952.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרט מגלם צ'פלין באופן חריג דמות שאינה "הנווד" המוכר, אלא ליצן מתבגר שרוקם מערכת יחסים עם בלרינה שאותה הוא מציל מניסיון התאבדות. על פי הפרסומים, הספר החדש-ישן ששמו "Footlights", מתאר את המאורעות שקדמו לעלילת הסרט, שהיה האחרון שצילם צ'פלין בארה"ב בטרם נמלט מהמדינה בעקבות האשמות לפעילות במפלגה הקומוניסטית.

על פי הדיווח בגארדיאן הבריטי, כתביו של צ'פלין אותרו בארכיון שלו הנמצא באיטליה, וחוברו לכדי ספר על ידי הביוגרף של השחקן דיוויד רובינסון. לדברי רובינסון, סגנון הכתיבה של צ'פלין "מלא בחיים, הוא נע בחופשיות בין סגנון חופשי לרגעים של דימויים עשירים המזכירים את סגנונו של צ'ארלס דיקנס".

מנהלת הארכיב של צ'פלין, העידה כי "זהו סיפורו של קומיקאי שאיבד את הציבור שלו ונכתב על ידי קומיקאי במצב זהה. באותם ימים בתקשורת התייחסו אליו כאל 'הבדרן לשעבר' או 'יוצר הקולנוע לשעבר', ולכן יש לספר רבדים מרתקים". לספר אין בשלב זה מו"ל אמריקני או בריטי, אך יהיה זמין לרכישה ברשת כבר בימים הקרובים ומחירו יעמוד על 34 אירו.