צפו: גולש שובר את שיא העולם

גולש גלים בריטי הדהים את העולם כשהצליח לתפוס גל בגובה 24.3 מטרים. אל הגל הענק הוא הגיע עם אופנוע ים. "אבל לא ידעתי עד כמה גדול זה עומד להיות", שחזר הגולש קוטון. כמה זמן הוא הצליח לרכב על הגל עד שנבלע בקצף? צפו בסרטון

שיא עולם בזכות הסערה באירופה: בזמן שבמערב אירופה סובלים משיטפונות עזים ונזקים לתשתיות, בפורטוגל ניצלו מספר גולשי גלים מקצוענים מכל העולם את תנאי מזג האוויר הייחודיים וביקשו לשבור את שיא העולם בגלישת גלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנדרו קוטון, גולש גלים בריטי בן 34, היה בין הגולשים שהגיעו לעיר נאזארה שלחופי האוקיאנוס האטלנטי. הוא טען שהצליח לתפוס את הגל הגבוה ביותר שמישהו אי פעם גלש עליו - גל בגובה 24.3 מטרים. מדובר בשיפור של כ-60 סנטימטרים מהשיא הקודם שגם אותו קבע קוטון: 23.7 מטרים שנרשמו לפני כשלושה חודשים.

הגולש הצליח לשמור על שיווי משקל ו"לרכב" על הגל במשך 10 שניות לפני שנבלע בקצף. קוטון הגיע לנקודת הזינוק שלו על הגל בעזרת אופנוע ים שגרר אותו. באופנוע נהג גולש גלים שהוא אגדה בפני עצמו, האמריקני גרת' מקנמרה. מקנמרה הגיע גם הוא לחופיה המערביים של אירופה אחרי ששמע על הסופה האטלנטית.

"לא ידעתי כמה גדול הגל יכול להיות"

למרות שעל פי צפייה בסרטון קשה להאמין שמישהו יכול לשרוד כזו גלישה, קוטון חי כדי לספר לרשת SKY הבריטית: "זה היה מאסיבי באותו הבוקר, ידעתי שיש סיכוי לשבור את השיא, כשהסתובבתי, ראיתי אותו - זה היה אחד גדול מאוד, אבל לא ידעתי עד כמה גדול זה עומד להיות".

קוטון, שמסתובב בעולם כבר יותר מעשר שנים בחיפוש אחרי גלים גדולים במיוחד, הוסיף: "כמובן , הייתי מאוד עצבני ונרגש". בנוגע לתגובת משפחתו לעיסוק מסכן החיים, הדגיש קוטון: "יש כאן סיכון, ואני בן מזל שאשתי והמשפחה מקבלים את המקצוע שלי בהבנה. זה חלום לגלוש על כאלה גלים".

"זה מאוד מרגש. אתה לא יודע כמה גדול זה עומד להיות, זה לא כמו הר שאתה מטפס עליו", סיכם את החוויה שוברת השיא. סרטון הוידאו צולם על ידי ג'וזה פדרו גומז שמצלם את אליפות העולם בגלישה Billabong XXL Global Big Wave Awards לשנת 2014.