צבא סין בתרגיל בים התיכון. צפו

הצי הסיני הגיע למי הים התיכון כדי לקחת חלק בליוווי הנשק הכימי הסורי - שמיועד להשמדה. הסינים עורכים גם הפגנת שרירים עם ספינת מלחמה מצויידת בטילים מונחים ומערכות רדאר מתקדמות. כך זה נראה

ספינת תקיפה של הצי הסיני שעורכת סיורים במי הים התיכון ערכה אמש תרגיל מלחמה בתיאום עם ספינות מלחמה רוסיות. בתיעוד ניתן לראות את הספינה הסינית במשימת ליווי למבצע השמדת מצבור הנשק הכימי הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, אנשי הצי של ספינת יאנצ'נג בדקו במהלך התרגיל את יכולות הרדאר, את היכולות הארטילריות שכוללות טילים מונחים שיכולים לכל איום שמוגדר "איום אויב, וכן תיאום עם ספינות מצבאות אחרים".

במשרד ההגנה הסיני טענו לקראת התרגיל שאנשי הספינה מתרגלים לחימה מתואמת עם אנשי הצוללת הגרעינית הרוסית "פטר הגדול". "ספנים רוסיים וסינים דנו יחדיו, על סיפון היאנצ'נג על שיתוף הפעולה הטקטי במי הים התיכון", נמסר ממשרד ההגנה הסיני. "על פי ההסכם בניהם התרגיל נועד לשיתוף עולה טוב יותר בין הסינים לרוסים".

על פי סין, התרגיל נועד לשפר יכולות לקראת עימות אפשרי עם "כוחות טרור" ולמקרה של חילוץ אפשרי בלב ים. בחודש שעבר הצי הסיני והרוסי ליוו כבר משלוח ראשון של הנשק הכימי. בחודש יולי צבאות סין ורוסיה ערכו תרגיל ימי משותף רחב היקף שנמשך ארבעה ימים.