צפו: מופע שמיימי מרהיב בחסות הזוהר הצפוני

בסוף השבוע האחרון סיפקו השמיים בשוודיה מופע מרהיב בעקבות הופעתו של הזוהר הצפוני. תופעת הטבע המתרחשת בשל פעילות באטמוספירה סמוך לקוטב הצפוני, צבעה את השמיים במדינה האירופית בירוק והלהיבה את הצלמים

חשיפה לצפון: התושבים והתיירים שהזדמנו לצפון שוודיה זכו בסוף השבוע למראה מרהיב במיוחד. שמי האומה הצפונית סיפקו מופעים מרהיבים בעקבות הופעתו של הזוהר הצפוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צלם צ'אד בלאקלי, הצליח לתעד בעדשת המצלמה את התופעה המרהיבה בפארק הלאומי "אביסקו" הממוקם בקצה הצפוני של המדינה. בלאקלי, שבבעלותו חברה לארגון משלחות צלמים לאזור, סיפר כי הזוהר הצפוני סיפק במהלך השנה מופעים מרהיבים -על בסיס כמעט יומיומי. אך יחד עם זאת, בלאקלי ציין כי המופע הזה היה מיוחד במינו.

"אחת התצוגות המרהיבות אי פעם", הזוהר הצפ (AP)

"האורות היו חזקים כל כך, עד שלפעמים היתה 'חשיפת יתר בצילום'", סיפר בלאקלי, שהביע תקווה כי התיעוד המיוחד שלו יצליח לעורר את עניינם של צלמים החובבים מרחבי העולם באזור. "אני יכול לומר בכנות שזו היתה אחת התצוגות החזקות והמרהיבות ביותר שראינו אי פעם".

זוהר הקוטב הצפוני, נחשבת כתופעת טבע מיוחדת במינה, המאופיינת בהופעה של אורות בצבעים שונים בשמי הלילה. בשוודיה ניתן לצפות היטב בתופעה, המכונה גם "אורורה בוראליס", זאת בשל קרבתה לקוטב. התופעה מתרחשת כאשר נוצר עומס של חלקיקים הנעים בשדה המגנטי של כדור הארץ ומתנגשים בחומרים פלואורסצנטיים באטמוספירה וגורמים להם לשחרר אנרגיה.