אירן: אחרי שתיפתר הבעיה הפלסטינית ייווצרו התנאים להכרה בישראל

שר החוץ האירני מוחמד זריף התראיין לטלוויזיה הגרמנית וסיפק התבטאות יוצאת דופן בהקשר ליחסים בין ישראל למדינתו. "הפלסטינים צריכים לקבל הכרה ואז יהיה ניתן לדון בפתרונות אחרים", אמר הבכיר האירני שהתייחס גם למו"מ על הגרעין: "ניתן להגיע להסכם תוך חצי שנה"

רוחאני ונתניהו. ארכיון (AP, רויטרס)

"אחרי שתיפתר הבעיה הפלסטינית יווצרו תנאים שיאפשרו הכרה במדינת ישראל" - כך אומר שר החוץ האירני מוחמד זריף, בריאיון לטלוויזיה הגרמנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"צריך לשים על השולחן פתרון שיהיה מקובל על הפלסטינים אך עד עכשיו לא ראינו הצעה כזאת", הוא מציין. "אנחנו לא יכולים לעשות את זה. הפלסטינים צריכים לקבל הכרה ואז יהיה ניתן לדון בפתרונות אחרים. נגד העם הפלסטיני נעשו פשעים". דברים אלה מצטרפים לכך שזריף טען ששואת היהודים הייתה טרגדיה אכזרית.

שר החוץ האירני התייחס גם למשא ומתן עם המעצמות בנוגע לתכנית הגרעין ואמר כי ניתן להגיע להסכם בתוך ששת החודשים הקרובים. זריף אמר שהוא לא מודאג מכוונת חברי קונגרס אמריקנים להפעיל סנקציות חדשות נגד ארצו, והבהיר: "לעולם לא נתחיל במבצע צבאי נגד אף אחד".

זריף מרגיע: לא נפתח במבצע צבאי (AP)

"אם נראה רצון טוב, ניתן יהיה להגיע להסכם תוך שישה חודשים", אמר זריף לוועדה הגרמנית הממשלתית למדיניות חוץ. "אני לא חושש מהחלטה של הקונגרס כי הנשיא האמריקני הבטיח להטיל וטו על החלטה כזו".

זריף מבקר בברלין אחרי שנפגש במינכן עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ונציגים נוספים משש המעצמות, שדנות עם אירן. סבב שיחות חדש נקבע ל-18 בפברואר ויערך הפעם בוינה.