כך נראה הדייג שחולץ אחרי 14 חודשים בלב האוקיינוס

דייג שהפליג מחופי מקסיקו בשנת 2012 הוגדר כנעדר במשך יותר משנה, לאחר שסירתו נסחפה ללא מנוע במימי האוקיינוס השקט. לאחר שנסחף למרחק של 8,000 מיילים חולץ הדייג מול חופי איי מרשל, כשבמשך חודשים חי על בשר שחפים ודם צבי ים. "חשבתי כל הזמן על משפחתי" סיפר. "הם בטח חשבו שאני מת"

אלבניאגה לאחר חילוצו (דיילי מייל)

חוזה סאלבדור אלבניאגה ממקסיקו נתקע במשך 14 חודשים על סירת דייג באמצע האוקיינוס - ושרד כדי לספר: הבוקר (ב') פורסמו תמונות ראשונות של הדייג שנסחף עם סירתו באוקיינוס השקט, יחד עם שני אנשי צוות נוספים בדצמבר 2012, לאחר שמנוע כלי השיט הפסיק לפעול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלבניאגה סיפר כיצד שתה את השתן של עצמו ואת דמם של צבי ים שלכד במימי האוקיינוס על מנת לשרוד, וגם כיצד צד ואכל בשר שחפים נא כדי להתקיים. הוא תיאר כיצד נאלץ לצפות בשני הנערים שהיו עמו יחד על הספינה, בני 15 ו-18, מתים באיטיות תחת השמש הקופחת.

סירתם של השלושה יצאה ב-21 בדצמבר 2012 מחופי אל-סלבדור במקסיקו, והפסיקה לפעול כשהמנוע התקלקל. אחרי יותר משנה, מצא את עצמו אלבניאגה במרחק של 8,000 מיילים מול חופי איי מרשל - כשחולץ סוף סוף. לטענתו, סירתו הצליחה לעמוד בפני איתנו הטבע ושרדה סופות עזות.

תמונות נוספות מהחילוץ (דיילי מייל)

"חשבתי כל הזמן על משפחתי"

"אני מודה לאלוהים שאני פה", אמר אלבניאגה באיי מרשל לאחר חילוצו. מספינת החילוץ יצא הדייג כשעורו שזוף, שערו ארוך וזקן עבות על פניו. הוא אפילו אינו זוכר מה גילו, ולדבריו הוא משער שגילו נע בין 36 ל-38. הוא סיפר כי יש לו ילדה בת 10 שממתינה לו בחופי מקסיקו. "חשבתי עליהם כל הזמן", אמר אלבניאגה. "הם בוודאי סבורים שאני מת".

הרופאים שטיפלו בדייג המותש לאחר התקופה הממושכת בים אמרו כי הוא סובל מתשישות וכי יהיה עליו לנוח זמן מה, בטרם יטוס בחזרה לאשתו ולבתו הממתינות לו במקסיקו.