המרמיטה מגישה את התחזית: האם יהיה חורף קר?

כמדי שנה ב-2 בפברואר, אלפי בני אדם התכנסו סביב מחילת המרמיטה בעיירה בפנסילבניה בציפייה מורטת עצבים. השאלה שמטרידה את כולם: האם החורף יהיה קצר או ארוך? אחרי היסוס קל יצא המכרסם הענק מהמחילה שבה שהה במשך חודשי החורף ומסר את הבשורה

תושבי פנסילבניה ייאלצו להשאיר את בגדי הקיץ שלהם בבוידעם: אלפי בני אדם הגיעו היום (ב') אל העיירה פונקסוטווני לציון "יום המרמיטה" - היום שבו מכריע המכרסם הענק כיצד ייראה המשך החורף, על פי הצל שהוא מטיל על הקרקע. באחד מאירועי החיזוי המשונים והמסוקרים ביותר בעולם, יצא מרמיטה בשם פיל מהמחילה שבה הוא שוהה במהלך חודשי החורף והכריע: החורף צפוי להיות ארוך וקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המסורת המקובלת, לאחר שפיל נשלף מהמחילה הוא נשלח לחפש את הצל שלו. אם הוא מבחין בו, זה סימן לכך שהחורף יימשך שישה שבועות נוספים לפחות. אם הוא לא מבחין בצל שלו - סימן שהאביב יקדים השנה.

במציאות התחזית של פיל היא מחושבת הרבה יותר ממה שנדמה ונקבעת מראש על ידי קבוצת האנשים ששולפים אותו מהמחילה - קבוצה המכונה "המעגל הפנימי" ומנהלת את האירוע המתוקשר.

פיל הוא לא בעל החיים היחיד שנחשב למנבא את מזג האוויר, אבל הוא ככל הנראה המפורסם בהם. הגירית מניו יורק והחמוס באטלנטה ניסו להתחרות בו, אבל המרמיטה קנה את עולמו עם צאת הסרט "להתעורר אתמול בבוקר", שמספר על חזאי שנשלח לפנסילבניה על מנת לסקר את האירוע יוצא הדופן - ומתעורר מדי בוקר לאותו היום.