תאילנד: פיגוע ועיכובים בבחירות, לפחות 4 נהרגו

בפיגוע טרור בדרום תאילנד נהרג מפקח בחירות ושלושה שוטרים שליוו אותו. הבחירות מתקיימות במרבית המדינה כסדרן, אך בשני מחוזות בבנגקוק הופסקה ההצבעה בעקבות מחאות. אתמול נפצעו 7 מפגינים במהלך מחאה אלימה נגד הממשלה

ההפגנות הסוערות נמשכות (רויטרס)

בצל הפגנות המחאה האלימות נגד הממשלה, יום הבחירות הלאומיות בתאילנד לא מתנהל על מי מנוחות: מתיחות רבה נרשמת במדינה, לאחר שהתגלו שיבושים בשני מחוזות לפחות. במקביל, התרחש פיגוע תופת בדרום המדינה, שבו נהרגו ארבעה בני אדם: שלושה שוטרים ומפקח בבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפיגוע במחוז פטאני נהרג נציג רשמי של הליך הבחירות, לאחר שחמושים פתחו באש לעבר מחסום משטרתי והפעילו שלוש פצצות. עם זאת, המשטרה המקומית טוענת כי הפיגוע אינו קשור למערכת הבחירות.

"ארבעה אנשים נהרגו במתקפה, שבוצעה על ידי כ-20 חמושים", סיפר מפקד המשטרה במחוז, שציין כי הרקע לפיגוע הוא העימותים האלימים במחוז. הבחירות באזור המשיכו להתנהל כסדרן.

מאות אלפי בוחרים לא יוכלו להצביע

לעומת זאת, מחוז לקסי בבנגקוק דחה את ההצבעה עבור 87 אלף בוחרים, לאחר שמפגינים חסמו את משרדי ההנהלה בהם הוצבו הקלפיות.

במחוז חלו הפגנות סוערות נגד הממשלה בסוף השבוע האחרון, ועל פי דיווחים לפחות שבעה מפגינים נפצעו. לא נקבע תאריך חדש להצבעה בלקסי בשלב זה.

במחוז דין דאנג בבנגקוק ההצבעה בוטלה בגלל שמפגינים הפריעו להצבעה, ותומכי הממשלה הפגינו במחאה: "אנחנו רוצים להצביע היום!". בקשתם נדחתה, למרות שהציגו פנקסי בוחר.

מאז חודש נובמבר, נהרגו לפחות עשרה בני אדם ולפחות 600 נפצעו במחאות נגד ממשלתה של יינגלאק שיינוואטרה. ראשת הממשלה הכריזה על הבחירות בחודש דצמבר, על מנת להקל על המתח ברחובות בנגקוק, אך המפגינים דוחים את קריאתה ומסרבים להצבעה, מכיוון שמפלגתה של שינוואטרה צפויה לזכות בבחירות.