"אבי, וודי אלן, תקף אותי מינית"

דילן פארו, בתו המאומצת של במאי הקולנוע המפורסם וודי אלן, טענה במכתב גלוי כי אביה תקף אותה מינית בילדותה. "הוא לחש לי שאני ילדה טובה ושזה יהיה הסוד שלנו, הייתי מתחבאת מתחת למיטה אבל הוא תמיד מצא אותי" סיפרה

מואשם על ידי בתו. וודי אלן (חדשות 2)

דילן פארו, הבת המאומצת של במאי הקולנוע המוערך וודי אלן ואשתו לשעבר מיה פארו, האשימה במכתב פומבי וגלוי את אביה בביצוע מעשים מגונים ותקיפה מינית בילדותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שפורסם בעיתון "הניו יורק טיימס", טענה פארו כי בשנת 1992, בהיותה בת שבע, "הוא לקח אותי לעליית גג חשוכה בבית, אמר לי לשכב על הבטן ולשחק ברכבות ואז הוא תקף אותי מינית".

"הוא דיבר איתי ולחש לי שאני ילדה טובה וזה יהיה הסוד שלנו, והבטיח לי שאככב בסרטים שלו ואטוס איתו לפריז", הוסיפה הבת. "הייתי מתחבאת מתחת למיטה או נועלת את עצמי בשירותים כדי להתחמק מהמפגשים איתו, אבל הוא תמיד מצא אותי", סיפרה, וציינה כי מקרי התקיפה קרו "באופן שגרתי ולעיתים תכופות".

"הוא התחמק ממה שהוא עשה"

"הוא הסתיר את מעשיו כל כך טוב מאימא שלי, שיכלה להגן עליי אם הייתה יודעת. אחרי המקרה בעליית הגג, לא יכולתי לשמור על הסוד יותר", הוסיפה. "שאלתי את אימא שלי אם אבא שלה גם עשה לה דברים כאלה, כי באמת לא ידעתי".

"לא ידעתי גם שהוא ישתמש בקשר המיני שלו עם אחותי (אשתו של וודי אלן) כדי להסתיר את העבירות שביצע בי, ולא ידעתי שהוא יאשים את אימא שלי בשתילת המחשבות האלה בראשי ויקרא לה 'שקרנית' כשהיא תגן עליי".

"הוא התחמק ממה שהוא עשה, וזה רדף אותי. התמלאתי אשם בכך שאפשרתי לו להימצא ליד ילדות אחרות", העידה פארו במכתב. "פיתחתי הפרעת אכילה, והתחלתי לחתוך את עצמי. בכל פעם שראיתי את פניו, נאלצתי להחביא את המצוקה שלי ולמצוא מקום להתפרק בו". פארו פנתה לשחקנים בסרטיו של אלן בבקשה לתמיכה: "מה אם אלו היו הילדים שלכם"?

אלן זכה לאחרונה בפרס מפעל חיים בטקס גלובוס הזהב, ואף זכה במועמדות לאוסקר, אך הטענות לפיהן תקף מינית את בתו, שפורסמו לראשונה ב-1993, שבו וצפו לאחר שבנו רוואן מתח עליו ביקורת חריפה: "פספסתי את המחווה - האם הם הכניסו את הקטע בו אישה הודתה בפומבי שתקף אותה מינית בגיל שבע לפני או אחרי אזכור הסרט 'אנני הול'?"