צוללן נהרג בחילוץ הספינה "קוסטה קונקורדיה"

צוללן ספרדי, שעבד בחילוץ שרידי הספינה האיטלקית "קוסטה קונקורדיה", נחתך ממתכת חדה מתחת למים ודימם למוות. הצוללן חולץ בהכרה, אך מאמצי ההחייאה נכשלו. גם כשנתיים לאחר טביעת הספינה, המאמצים לחילוץ כל השרידים נמשכים

המאמצים לחילוץ הספינה גבו קורבן (AP)

תקרית מצערת במהלך העבודות היקרות לחילוץ הספינה ששקעה: צוללן ספרדי נחתך ודימם למוות תוך עבודה על שרידי הספינה "קוסטה קונקורדיה", ששקעה מול חופי איטליה בשנת 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצוללן, ספרדי, בשנות ה-40 לחייו, נחתך ברגלו במהלך מבצע החילוץ ממתכת חדה מתחת למים, נלכד ודימם למוות. על פי הדיווחים, שמו של הצוללן הוא ישראל פרנקו מורנו מאזור לה קורוניה.

מקומון איטלקי דיווח כי מורנו עסק בהכנות לקראת הצמדת מיכלי ציפה גדולים לצידי הסיפון, על מנת להשיט את השרידים במים ולגרור אותם לנמל סמוך לצורך פירוקם. לאחר שנפצע מתחת למים, הצוללן ככל הנראה לא הצליח להשתחרר ולעלות לפני הקרקע.

העובד חולץ בהכרה על ידי צוללן אחר, אך לא שרד את מאמצי ההחייאה. סוכנות ההצלה באיטליה מסרה את תנחומיה על פטירת העובד, ושיבחה את הפעולה המסורה של הצוללנים.

מורנו הוא העובד הראשון בחילוץ הספינה שמוצא את מותו, מאז שקעה הספינה מול חופי ג'יליו לפני כשנתיים, בינואר 2012. 32 אנשי צוות ונוסעים נהרגו לאחר שה"קוסטה קונקורדיה" התנגשה בקרקע וטבעה. קפטן הספינה, פרנצס'קו שטינו, עומד בימים אלו למשפט על הריגה בשל חלקו בהתנגשות והימלטותו מהספינה לפני שפונו כל הנוסעים.