הימין הקיצוני ביוון יתמודד בבחירות

תומכי מפלגת הימין הקיצוני ביוון מתכוונים להתמודד שוב בבחירות הכלליות במדינה, גם אם מפלגתם תוצא אל מחוץ לחוק. דוברת המפלגה אמרה כי אם ייאסר עליהם לרוץ, הם יקימו מפלגה חדשה תחת שם חדש: "לפטריוטים תהיה מפלגה להצביע לה", אמרה בכנס תומכים בו השתתפו אלפי בני אדם. מחוץ לאולם תומכי המפלגה התעמתו עם מתנגדיהם

מנהיג המפלגה מיכלוליאקוס (AP)

הימין הקיצוני ביוון לא נכנע: אנשי מפלגת השחר הזהוב, שהוצאה מחוץ לחוק בספטמבר אשתקד, אומרים כי אם ייאסר על המפלגה להתמודד בבחירות הקרובות - תומכיה יקימו אותה שוב, תחת שם חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איליאס קסידיאריס, דוברת המפלגה וחברת הפרלמנט היווני מטעם השחר הזהוב, הודיעה על ייסוד מפלגת "השחר הלאומי" שתתמודד אם על השחר הזהוב עצמה ייאסר לרוץ בבחירות. "לפטריוטים תהיה מפלגה להצביע לה בבחירות הבאות, אם הרשויות ימשיכו בחרם על השחר הזהוב", אמרה בכנס תומכים של המפלגה בו השתתפו 3,000 בני אדם באתונה.

קסידיאריס הייתה הדוברת הבולטת באירוע, שנערך ביום השנה לאירוע ב-1996 אז נהרגו שלושה חיילים יוונים בתקרית אש עם טורקיה - תאריך בו עורכת המפלגה אירוע לזכר החיילים מאז יום היווסדה.

מחוץ לאולם האירועים, התרחשו מספר עימותים בין תומכי המפלגה לבין אנשי שמאל שהפגינו נגד קיום העצרת בכיכר סינטגמה שבמרכז אתונה, מול בניין הפרלמנט. המשטרה אסרה על שתי הקבוצות לצעוד באתונה כדי למנוע מהומות ותקריות בין הקבוצות היריבות. העימותים בכיכר עצמה פוזרו בגז מדמיע וברובי הלם על ידי המשטרה היוונית.