דונלד טראמפ עובר לפוליטיקה?

איש העסקים האמריקני, המוכר לקהל העולמי בעיקר בזכות תכנית הריאליטי שבה כיכב, "המתמחה", רמז במהלך אירוע של המפלגה הרפובליקנית כי הוא שוקל להתמודד בבחירות הקרובות לתפקיד מושל ניו יורק. "אם אבחר, המצב במדינה יוכל להשתנות מקצה לקצה", אמר

טראמפ באירוע הרפובליקני בניו יורק (רויטרס)

האם דונלד טראמפ יחצה כבר השנה את הקווים ויעבור לפוליטיקה? איש העסקים הנודע נאם באירוע התרמה למפלגה הרפובליקנית, שם אמר כי אם הוא ימונה להיות מושל מדינת ניו יורק, הוא יהפוך אותה לאחת מבירות האנרגיה הגדולות בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאומו תקף טראמפ את המצב הקיים במדינת ניו יורק. "זה יהיה מירוץ לא קל", הוא אמר, "אבל יש את כל המיסים והפשע והבעיות, ויש בעיות תעסוקה, וכל התעשיינים מואסים בניו יורק, והאנשים האלו עוזבים את המדינה, והילדים שלנו עוזבים למקומות אחרים, והנכדים שלנו עוזבים ברגע שהם יכולים בגיל 19 או 20".

"אני פשוט חושב שהמצב במדינה הזאת יכול להשתנות מקצה לקצה", הבהיר טראמפ. "אני מאמין שאם אתמודד ואם אנצח בבחירות, אנחנו יכולים להפוך לאחת מבירות האנרגיה הגדולות בעולם, ולעשות זאת במהירות".

זו לא הפעם הראשונה שבה עולה שמו של טראמפ כמועמד להנהגה בפוליטיקה האמריקנית. בבחירות 2012 לנשיאות ארצות הברית, שקל טראמפ להציע את עצמו כמועמד מטעם המפלגה הרפובליקנית, אך לבסוף הוא הודיע שלא יתמודד בבחירות בטענה שהוא "לא מוכן לעזוב את המגזר הפרטי".