אוקראינה: מפגין נחטף ועונה

לפני למעלה משבוע דימיטרי בולאטוב, בכיר באופוזיציה באוקראינה, נעלם. לבסוף הוא נמצא בצד הכביש, סמוך לבירה קייב, כשעל גופו חתכים רבים. הוא סיפר שעבר עינויים על ידי "אנשים עם מבטא רוסי". האם השלטון האוקראיני משתמש בדרכים חדשות כדי לפגוע במורל המפגינים?

פעיל במחאה נגד השלטון באוקראינה, שנעדר במשך יותר משבוע, נמצא אמש (ו') באזור כפרי בפאתי קייב כשהוא עם חתכים רבים בכל גופו. דימיטרי בולאטוב סיפר כי נחטף ועונה בידי "אנשים עם מבטא רוסי". חלק מאוזנו אף נחתך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צלבו אותי, מסמרו אותי", סיפר בולאטוב לעיתונאים, "הם חתכו את פניי ואת האוזן שלי. יש לי פצעים בכל גופי. אבל תודה לאל, אני בחיים". הרופאים שבדקו את בולאטוב סיפרו כי הם מצאו מספר לא מבוטל של חתכים בגופו, אך העידו כי לא נגמרה סכנה ממשית לחייו בעקבות הפציעה.

האלימות באוקראינה עולה מדרגה (רויטרס)

התמונות המזוויעות של בולאטוב הגבירו את הפחד בקרב המפגינים באוקראינה. המוחים הביעו חשש כי השלטון הקצה יחידות מיוחדות של סוכנים שתפקידם הוא לפגוע במורל ולנסות לשבור את המפגינים.

בכירים באופוזיציה העידו כי זה לא המקרה הראשון שבו נחטף אדם מקרב המפגינים. הם ציינו כי במהלך המחאה נהרגו שבעה בני אדם וכי גופתו של פעיל אחד נמצאה זרוקה ביער, לא רחוק מהמקום שבו נמצא בולאטוב.

תומך בעם האוקראיני. קרי (AP)
מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הביע היום את תמיכתו בעם האוקראיני ואמר במהלך כנס ביטחוני במינכן כי "העם באוקראינה נלחם על הזכות להיות בקשר עם השותפים שיעזרו לו לממש את שאיפותיו. ארצות הברית והאיחוד האירופי עומדים לצד האנשים האלו במאבקם".