מייקל בלומברג מציג: מניו יורק - לאו"ם

ראש העיר לשעבר צפוי להתמנות שליח מיוחד של האו"ם לנושא שינוי האקלים. על פי הדיווחים, מזכ"ל האו"ם באן-קי מון שצפוי להודיע בסוף השבוע על המינוי, מקווה בכך להחזיר את הנושא למרכז הבמה העולמית

בדרך לאו"ם, בלומברג (רויטרס)

עד לאחרונה הוא החזיק באחת המשרות הנחשקות בעולם כשישב על כס ראש העיר ניו יורק. הוא מיליארדר שברשותו תאגיד תקשורת ענק, נכסיו כמעט בלתי נגמרים, אך כעת נראה שמייקל בלומברג מחפש לשנות כיוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניסיון להגביר את המאמצים בנושא שינוי האקלים וההתחממות הגלובאלית, החליט מזכ"ל האו"ם באן-קי מון למנות את ראש העיר לשעבר לשליח מיוחד של הארגון בנושא - כך דיווחה לראשונה, איך לא, רשת בלומברג. הודעה רשמית על המינוי עדיין לא פורסמה, אך מזכ"ל האו"ם עשוי לבשר על כך בסוף השבוע הקרוב.

בחודש דצמבר האחרון סיים בלומברג את כהונתו השלישית כראש עיר, לאחר 12 שנים שבהן הציג מספר תכניות למאבק בהתחממות הגלובאלית. הוא היה מעורב עמוקות באמנת 40C , המהווה קואליציה של ראשי עיר המחויבים להפחתה בפליטת גזי החממה.

באחת מהופעותיו האחרונות בתפקידו הקודם, הודיע בלומברג שפליטת גזי החממה בעיר צנחה ב-19%, שני שלישים מהמטרה שאותה הציב בתחילת דרכו. גורמים המעורים בפרטי המינוי, מעריכים כי מזכ"ל האו"ם מעונין להשיב את הנושא למרכז הבמה, והוא מקווה שבזכות ההשפעה העצומה של בלומברג, הוא יוכל הצליח בכך.