אמנדה נוקס מדברת: "אלחם על חפותי"

בקול רועד, כשהיא לא מצליחה לעצור את דמעותיה, התראיינה אמנדה נוקס לראשונה מאז גזר עליה בית המשפט האיטלקי 28 שנות מאסר על רצח שותפתה לדירה. "לא האמנתי להחלטה, לא הבנתי איך זה יכול להיות", תהתה הצעירה. "לא אגיע מרצוני לאיטליה"

הרוצחת בעלת פני המלאך, נוקס (רויטרס)

לראשונה מאז הפך בית המשפט האיטלקי את החלטתו, וגזר עליה 28 שנות מאסר בפועל, אמנדה נוקס, "הרוצחת בעלת פני המלאך", מדברת. בריאיון לרשת ABC האמריקנית, אומרת הצעירה שהורשעה יחד עם בן זוגה לשעבר ברצח שותפתה הבריטית לחדר המעונות, כי לעולם לא תגיע לאיטליה להתמודד עם מערכת המשפט במדינת המגף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני הולכת להילחם על העניין הזה עד הסוף", אמרה נוקס בריאיון לרובין רוברטס בתוכנית גוד-מורנינג אמריקה. לדבריה היא הופתעה עד מאוד מהחלטת בית המשפט האיטלקי, לאחר שכבר הייתה משוכנעת שהפרשה מאחוריה. "זה הכה בי כמו רכבת, לא ציפיתי שזה מה שיקרה, הם מצאו אותי חפה מפשע קודם לכן, מה השתנה?".

בכל תקופת המשפט נשארה נוקס בבית משפחתה בסיאטל, אמש היא המתינה יחד עם אמה להכרעת בית המשפט האיטלקי בעניינה, והגיבה בהלם להחלטה. "צפיתי בתחנת טלוויזיה איטלקית דרך הרשת, לא יכולתי להתאפק", סיפרה הצעירה בת ה-26 במהלך הריאיון. "לא יכולתי להאמין למשמע אוזניי, אני היחידה שיודעת איטלקית אז הקשבתי וניסיתי לתרגם להם".

לא עוצרת את הדמעות, נוקס (רויטרס)

"התגובה הראשונה שלי הייתה שזה לא בסדר ואני אעשה כל שביכולתי להוכיח את זה", סיפרה כשהתרגשות רבה ניכרת בה. "הרגשתי מאוד נחושה, וכך גם המשפחה שלי, אבל רק בדרך לכאן (לריאיון) בכיתי בפעם הראשונה".

בקול רועד, כשהיא לא מצליחה לעיתים לעצור את דמעותיה, סיפרה היפיפייה הצעירה על המאבק הצפוי לה. לדבריה מערכת המשפט ואכיפת החוק באיטליה משוחדת כלפיה, ודינה נגזר בעצם עוד לפני שהמשפט החל. "לעולם לא אגיע לשם מרצוני החופשי", אמרה.

נוקס סיפרה ששלחה מכתב לבני משפחתה של הקורבן, שבו הסבירה שלא הייתה מעורבת במקרה. "זה שהם לא יודעים מה באמת קרה זה פשוט נורא, הדבר שאנשים באמת רוצים כשקורה להם אסון זה הכרה וכבוד, זה אבד להם ואני מאחלת להם רק את הטוב ביותר", הבהירה.