אובמה: "מאמין שהאולימפיאדה בסוצ'י תהיה בטוחה"

נשיא ארה"ב ברק אובמה טען כי אין סיכון מיוחד באולימפיאדת החורף בסוצ'י, וקרא לאמריקנים שרוצים לצפות במשחקים האולימפיים לנסוע תוך תיאום עם מחלקת המדינה. "תמיד יש איומים, אבל הרשויות ברוסיה מבינות את הסיכונים", הדגיש אובמה, שלא ייסע בעצמו לסוצ'י

מאמין באבטחה של פוטין. אובמה (רויטרס)

לא מתרגש מהאלימות ומההומופוביה: נשיא ארצות הברית ברק אובמה, אמר היום (ו') כי לדעתו המשחקים האולימפייים בסוצ'י שברוסיה, שיחלו בשבוע הבא יהיו בטוחים. "כל אזרח אמריקני שרוצה ללכת לאולימפיאדה צריך לעשות זאת", ציין בריאיון לרשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא אמנם אמר כי הוא אשתו ובנותיהם לא ייסעו לסוצ'י, אך הדגיש כי אין סיבה מיוחדת לחשוש: "תמיד יש סיכונים מסוימים בהתכנסויות בינלאומיות גדולות, אבל הרשויות ברוסיה מבינות את האיומים ומה נמצא על כף המאזניים".

"אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם הרוסים, הסתכלנו על תכניות האבטחה שלהם והתרשמנו שהם דואגים לאבטח לא רק את האתלטים, אלא גם את המבקרים", ציין הנשיא.

"אני לא מתעלם מהסיכונים - ראינו גם בארצות הברית, למשל בפיגוע במרתון בוסטון, שגם זאב בודד או תא קטן יכול לנסות ולגרום נזק", הדגיש אובמה, שקרא לאזרחים האמריקנים שנוסעים לאולימפיאדה להירשם במחלקת המדינה ולקרוא את הנחיות הבטיחות.

סביב האולימפיאדה בסוצ'י, עלו הקריאות לחרם בשל החקיקה נגד הומוסקסואלים במדינה, וכמחאה על ריבוי פשעי השנאה כלפי הקהילה הגאה. הנשיא אובמה, עם זאת, בחר להעביר את המחאה האישית שלו בנושא על ידי בחירת המשלחת האמריקנית: את המשלחת תלווה טניסאית העבר בילי ג'ין קינג, לסבית מוצהרת.

37,000 מאבטחים ינסו למנוע פיגועים נוספים (רויטרס)

פוטין: "נילחם עד שהטרוריסטים יושמדו"

ברוסיה גוברת ההיערכות הביטחונית לאולימפיאדה, בצל הפיגועים בוולגוגראד. אתמול נעצרו שני חשודים בפיגועים, וזוהו שניים מהמחבלים המתאבדים שהתפוצצו ברחובות העיר בחודש דצמבר האחרון, וגרמו למותם של 34 בני אדם לפחות. 

האירוע הבינלאומי נחשב לפרויקט הדגל של הנשיא ולדימיר פוטין, שהודיע בעקבות הפיגועים כי רוסיה "תמשיך להילחם בתקיפות ובעקביות עד שהטרוריסטים יושמדו לחלוטין".

ראש הוועדה האולימפית של רוסיה הודיע כי הארגון נקט בכל הצעדים האפשריים על מנת להבטיח את בטחון המשחקים. כ-37,000 אנשי אבטחה הוקצו להגנה על המשחקים האולימפיים.