הוריה של אמנדה נוקס: "לא ציפינו שהיא תורשע"

ההודעה של בית המשפט בפירנצה על כך שאמנדה נוקס תורשע ברצח, התקבלה בהפתעה בבית הוריה. במקביל, שותפה של נוקס שהורשע אף הוא ברצח, נעצר בגבול בין אוסטריה לגרמניה

"הופתענו שהורשעה", נוקס (AP)

הוריה של אמנדה נוקס, שהורשעה אתמול (ה') ברצח הסטודנטית הבריטית מרידית' קרצ'ר באיטליה, אמרו כי בתם אינה מתכוונת לשוב אל המדינה כדי לרצות את עונשה. "אין סיכוי שהיא תחזור לשם", טענו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההוריה של נוקס טענו כי הם המומים מפסק הדין שניתן באיטליה בהיעדרה של בתם. ההרשעה מגיעה יותר משלוש שנים לאחר שזוכתה אחרי הרשעתה הראשונה, והיא נשלחה ל-28 שנים וחצי בכלא.

"במבחן השכל הישר, כשמסתכלים על הראיות, ההחלטה נראית שגויה", אמר אביה של נוקס בריאיון לרשת ABC. "לא ציפינו לכך. בית המשפט לערעורים קיבל החלטה נכונה כשזיכה אותה בתחילה ואפשר לה להגיע הביתה. אנחנו בהחלט מופתעים".

במקביל, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי רפאל סולצ'יטו, שותפה למעשה שהיה בן זוגה, נעצר בגבול שבין אוסטריה לגרמניה. על סולצי'טו נגזר עונש מאסר בן 25 שנים. "בית המשפט מצא עדויות חדשות וכאלה שלא נבחנו כראוי שמוכיחות את אשמתה של נוקס", נכתב בהודעת בית המשפט.

"על איטליה לפעול להסגרת נוקס"

לייל קרצ'ר, אחיה של מרדית' שנרצחה על ידי נוקס, טוען כי הוא מצפה הממשלה באיטליה לפעול על מנת להביא את גזר הדין לכדי ביצוע. "אם בית המשפט העליון האיטלקי הפך את ההחלטה, אני מצפה מרומא לפעול למימושה", אמר. "ככל הידוע לי לארה"ב ולאיטליה יש הסכם הסגרה משותף, ואם האמריקנים לא יסייעו בהבאתה למאסר הדבר עלול לעורר בעיות גם עם מדינות אחרות, מאחר והם לא עומדים בחוקים שהם קבעו לעצמם".

"בסופו של דבר אנחנו רוצים לראות שהצדק נעשה", הוסיף קרצ'ר. "אם בית המשפט קבע שאדם אשם, עליו להיענש בהתאם".

סטפני קרצ'ר, אחותה של מרידית' שנרצחה ב-2007, סיפרה כי היא עדיין חלק בלתי נפרד מהמשפחה. "אין לנו מה לחגוג על החלטת בית המשפט", אמרה. בהמשך הסכימה יחד עם אחיה כי מדובר בהחלטה הנכונה.