הרופאים מעירים את מיכאל שומאכר: "מגיב להוראות"

חודש בדיוק לאחר שנפצע אנושות בתאונת סקי, נהג המרוצים מיכאל שומאכר מראה סימנים ראשונים של התאוששות: רופאיו בבית החולים בצרפת דיווחו כי הוא מגיב להוראות שניתנות לו. "התרדמת של מיכאל מופחתת, אך תהליך הערתו המלא עשוי לקחת זמן רב", מסרו

שומאכר במורדות האלפים (רויטרס)

אלוף המרוצים מתאושש: מיכאל שומאכר, אלוף הפורמולה 1 שנפגע באורח אנוש בראשו לאחר שהיה מעורב בתאונת סקי לפני כחודש, מגיב להוראות פשוטות שנותנים לו הרופאים - כך מסרה דוברת בית החולים בגרנובל שבצרפת לרשת "סקיי" הבריטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום החלו הרופאים שמטפלים בשומאכר כבר ארבעה שבועות בתהליך שנועד להעירו מהתרדמת העמוקה. הסוכנת של הנהג המוכר, סבינה קם, מסרה היום לכלי התקשורת כי הרופאים המטפלים באגדת המרוצים מפחיתים בהדרגה את החומרים ששומרים עליו מורדם.

מאז ה-29 בדצמבר 2013, שומאכר בן ה-45 שרוי בתרדמת בבית חולים בעיר גרנובל שבמערב צרפת זאת אחרי שראשו פגש בסלע כשהחליק עם בנו במורדות האלפים הצרפתיים.
"אנו הולכים ומפחיתים את חומרי ההרדמה הניתנים לו, זאת על מנת לאפשר את תהליך ההתעוררות שלו", אמרה הסוכנת. "עם זאת, זה תהליך שעשוי להימשך זמן רב", הוסיפה.

שומאכר, שפרש מעולם המרוצים אך נשאר בלב המעריצים, הוא נהג הפורמולה המצליח בעולם. מצבו לאחר התאונה הוגדר קריטי אך יציב. בשבועות ששהה בבית החולים הוא עבר שני ניתוחים על מנת לשפר את מצבו. חוקרי התאונה עדיין לא פרסמו את המסקנות שלהם בנוגע לנסיבות התאונה. במשטרה הצרפתית טוענים שבמסלול הגלישה בו גלש שומאכר לא היו תקלות.