נשיא אוקראינה חטף חום מהמפגינים?

אחרי ששיחות הפשרה לא עלו יפה וההפגנות נגדו נמשכו בשיא עוצמתן, הודיע ינוקוביץ' כי הוא סובל מדלקת ריאות וחום גבוה ויצא לחופשת מחלה. לא ברור מתי הנשיא החולה יחזור, ומה יעלה עתה בגורל המגעים שהיו אמורים להוביל לרגיעה במדינה הסוערת

הודיע על מחלה. ינוקוביץ' (AP)

נשיא אוקראינה, ויקטור ינוקוביץ', הודיע היום (ה') שהוא יוצא לחופשת מחלה בשל דלקת ריאות. ההודעה הזו מגיעה בעיתוי חשוד, בעוד ההפגנות נגדו בקייב בעיצומן - בלי סימן להסכם אמיתי שיפתור את הסכסוך שמסעיר את אוקראינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההכרזה על חופשת המחלה פורסמה הבוקר באתר הנשיא האוקראיני ולפיה, ינוקוביץ' סובל מחום גבוה. בהודעה לא נכתב בה כמה זמן הנשיא ייעדר, ומה יעלה בגורל השיחות שאמורות לפשר בין הצדדים, ולהביא את ההפגנות שנמשכות כבר חודשיים אל סופן.

ינוקוביץ' יצא לחופשת מחלה, אחרי שאמש אישר הפרלמנט בקייב את שחרורם של מאות מפגינים. התנאי שהוצב למשוחררים היה, שלא ישובו לשלושת בנייני הממשל, שנכבשו על ידי המפגינים או לכיכר העצמאות - ליבן של ההפגנות נגד ינוקוביץ'.

המפגינים בכיכר העצמאות בקייב (רויטרס)

האופוזיציה באוקראינה זועמת על יוזמת השחרור המותנה ומבולבלת לאור הפרסום על היעדרותו של הנשיא. יורי מירושנצ'נקו, נציגו של ינוקוביץ' בפרלמנט האוקראיני, קרא למפגינים לסגת מהבניינים שנכבשו.

מנגד מנהיג האופוזיציה, ויטאלי קליצ'נקו, הצהיר כי ההצעות שהציגו אנשיו של הנשיא "רק יגבירו את זעמו של הציבור". אנשי האופוזיציה נחושים להמשיך במחאה, אחרי שהנשיא האוקראיני דחה הסכמי סחר עם אירופה לטובת הסכמים עם מוסקבה.