אמנדה נוקס הורשעה ברצח ונשלחה ל-28 שנים בכלא

כשלוש שנים אחרי שזוכתה מרצח הסטודנטית הבריטית מרידית קרצ'ר ב-2007, הפך בית המשפט בפירנצה את ההחלטה והרשיע את "הרוצחת בעלת פני המלאך" ואת בן זוגה רפאל סולצ'יטו בעבירה. על נוקס נגזרו 28 שנות מאסר ועל שותפה למעשה נגזר עונש של 25 שנות מאסר. פרקליטיהם הודיעו כי בכוונתם לערער על גזר הדין

הורשעה, זוכתה ושוב הורשעה. נוקס (רויטרס)

פרשת אמנדה נוקס - הפרק האחרון? הסטודנטית האמריקנית, שזכתה לכינוי "הרוצחת בעלת פני המלאך", הורשעה בהיעדרה בבית המשפט בפירנצה שבאיטליה ברצח הסטודנטית הבריטית מרידית' קרצ'ר ב-2007. ההרשעה מגיעה יותר משלוש שנים לאחר שזוכתה אחרי הרשעתה הראשונה. נוקס נשלחה ל-28 שנים וחצי בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רפאל סולצ'יטו, שותפה למעשה שהיה בן זוגה, נגזר עונש מאסר בן 25 שנים. "בית המשפט מצא עדויות חדשות וכאלה שלא נבחנו כראוי שמוכיחות את אשמתה של נוקס", נכתב בהודעת בית המשפט.

ירצה 25 שנות מאסר, סולצ'יטו (AP)

למרות ששותפה למעשה, סולצ'יטו, נכח באולם הדיונים - הוא לא שב לשמיעת גזר הדין בעניינו. נוקס, ששהתה באותו הזמן בצד אחר של העולם - המתינה בעצבנות להכרעת בית המשפט.

נוקס הורשעה ברצח קרצ'ר, אז בת 21, כבר ב-2009 ובילתה כמעט ארבע שנים בבית הסוהר האיטלקי, עד שהכרעת הדין בעניינה בוטלה בעקבות הערעור שהגישה. לאחר ששוחררה מהכלא שבה נוקס לארצות הברית.

מרידית' קרצ'ר (צילום מסך)

היא הקפידה להכחיש לכל אורך הדרך כל קשר לרצח הברוטלי, שאירע בדירה בעיר האיטלקית פרוג'ה. הצירוף של שתי סטודנטיות זרות בנות עשירים ושל רצח בדקירות סכין בחדר השינה הפך את הפרשה לסנסציה כלל-עולמית, עם תשומת לב בלתי פוסקת מצד התקשורת הבינלאומית.

כיום מתגוררת נוקס בעיר סיאטל ולומדת באוניברסיטת וושינגטון - מרחק של אלפי קילומטרים מבית המשפט שדן בעניינה. לקראת המשפט המחודש הודיעה נוקס כי אם תורשע, בכוונתה לחמוק מזרועות החוק ולהישאר בארצות הברית. מנגד, צפויות הרשויות באיטליה לבקש את הסגרתה.