צפו: הצילו צנחן שהתעלף בשמיים

מה עושים כאשר מתעלפים במהלך צניחה? ג'יימס לי, צנחן בן 25 מבריטניה, נחבל בראשו ואיבד את ההכרה. חבריו שהבחינו בו נופל ללא שליטה נחלצו לעזרתו ומשכו את הכבל שפתח את המצנח. הוא נחת בשלום כשהוא לא זוכר מה קרה במהלך הצניחה, אך מצלמת הקסדה שלו תיעדה את כל הדרמה בשמיים

(רויטרס)

ג'יימס לי, צעיר בן 25 מבריטניה, כבר צנח מאות פעמים בחייו, אבל דבר לא הכין אותו לצנוח מגובה של כמעט 4 קילומטרים כשהוא מחוסר הכרה. למזלו, חבריו לצניחה הבחינו במצבו בעודם באוויר, משכו עבורו את הכבל שפותח את המצנח, והצילו את חייו.

מספר שניות לאחר שקפץ מהמטוס נפגע לי מצנחן אחר שקפץ מאחוריו ופגע בעורפו. בסרטון שצולם במצלמת הקסדה של לי הוא נראה מרחף ללא שליטה בשמיים כשהוא נופל במהירות. אלא שאז אחד מהצנחנים האחרים התקרב ללי, וכשהבחין במצוקתו - פתח עבורו את המצנח בסיוע חבריו. כמה שניות לאחר מכן שב לי להכרה ונחת בשלום.

לי עצמו לא זוכר דבר מהתקרית. "הם הצליחו לייצב את הגוף שלי ולעצור את הנפילה כשהתקרבנו לגובה בו הקבוצה מתפצלת וכל אחד פותח את המצנח שלו", הוא שיחזר בהמשך. "רק לאחר שהצנחנים האחרים פתחו את המצנח שלי - הם התפנו לטפל במצנחים שלהם".

לאחר נחיתתו על הקרקע, לי פונה לבית החולים בשל פציעת הראש ממנה סבל. הוא שוחרר במהירות, ולדבריו הוא לא מתכוון להפסיק לצנוח כתחביב.