איטליה: סלע ענק ריסק בניין בן 300 שנה

מפולת סלעי ענק בצפון איטליה גרמה לנזק רב לבניין הנמצא ביקב בן 30 שנה השייך לכנסייה הקתולית. הנזק נאמד במיליוני אירו, אך במדינה מברכים שאיש לא נפגע ונערכים למקרים נוספים בעתיד

כמה פעמים ראיתם סלע ענק על ראש הר וחששתם שהוא עלול ליפול? תמונות יוצאות דופן שמגיעות מיקב בעיר טרמין שבצפון איטליה מוכיחות שלפעמים גם הפחדים העמוקים ביותר יכולים להתממש, ולגרום לנזק רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקשורת האיטלקית מדווחת כי הסלע העצום, שגודלו כ-4,000 מטרים מעוקבים, נפל מצוק והידרדר במורד ההר לעבר מחסן בחוות ענבים לייצור יין. בתמונות אוויריות נראה מסלול ההרס שזרע הסלע הענק, שנעצר רק לאחר שפגע במבנה בן 300 השנים.

על פי המסלול שבו "דהר" הסלע במורד ההר, הוא חלף דרך הבניין העתיק, ריסק אותו ונעצר רק בשדה סמוך, ליד סלע נוסף שהידרדר למקום שנים קודם לכן. סלע נוסף נעצר במרחק של מטרים ספורים סמוך למקום.

הבניין ההרוס, כמו גם היקב, שייך לכנסייה הקתולית ומנוהל על ידי פיליפ וון-האוהנבול שאמר לאתר "חדשות דרום טירול" כי ליקב נגרם נזק שנאמד במיליוני אירו. "כדי שאיש לא ייפגע בעתיד, ולאור אזהרות של גיאולוגים מפני מפולות נוספות בעתיד, יפונו כמה עשרות בתים בסביבה מיושביהם", הדגיש.