חבר קונגרס התנפל על כתב ששאל על פינטו : "אני אפרק אותך"

סוכן ה-FBI לשעבר וחבר הקונגרס מייקל גרים, ששמו נקשר בפרשת פינטו, חשב שהוא אמור להגיב על נאום מצב האומה של אובמה. אלא שכתב ה-NY1 החליט להפתיע אותו בשאלה על הפרשה וגרים איבד את העשתונות. "אני אשליך אותך מהמרפסת אני אשבור אותך לחצי, כמו ילד" , איים על הכתב. כך זה נראה

חבר הקונגרס הרפובליקני מייקל גרים, ששמו נקשר בפרשת הרב פינטו, איים "לפרק" את כתב ה"ניו יורק 1" ולזרוק אותו מהמרפסת לאחר שזה שאל אותו על מימון הקמפיין שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בגבעת הקפיטול, אחרי נאום הנשיא הלילה על מצב האומה. חבר הקונגרס, סוכן FBI לשעבר, חשב שהוא מתבקש לספק תגובה על הנאום החד שנתי של הנשיא, אבל הכתב מייקל סקוטו הפתיע אותו בשאלה על מקורות המימון לקמפיין. 

"תן לי להיות ברור, אם תעשה את זה שוב, אני אשליך אותך מהמרפסת", התנפל גרים על הכתב בתגובה. סקוטו לא ויתר: "למה? למה?, אני רק רוצה לשאול אותך".

הכתב המשיך והתעקש: "למה? זו שאלה רלוונטית", מה שרק גרם לסוכן ה-FBI לשעבר להתחמם עוד יותר. "לא! אתה לא מספיק גבר, אתה לא מספיק גבר, אני אשבור אותך לחצי, כמו ילד", איים על סקוטו.

מעורב בפרשת הרב פינטו (יוסי זליגר, פלאש 90)

"חבר הקונגרס בסטטן איילנד, גרים לא מעוניין לדבר על האישומים האלה בנוגע לכספים שמימנו את הקמפיין שלו. כמו שאתה רואה, הוא מסרב לדבר על זה", דיווח הכתב לאולפן כשחבר הקונגרס התרחק.

בתחנת NY1 מתחו ביקורת על התקרית. "זה מאוד מטריד שמשהו מאיים על כתב, עוד יותר מטריד שמדובר בחבר קונגרס", ציינו. "אנו ב-NY1 מזועזעים ומאוכזבים מההתנהגות של חבר הקונגרס גרים. אנו דורשים ממנו להתנצל, זו התנהגות לך מקובלת".

גרים הסביר: "עשיתי לכתב טובה"

מנגד, חבר הקונגרס ניסה להסביר את עצמו אחרי האירוע המביך. "מאוד התעצבנתי מפני שמיהרתי לראיון ב-NY1 הראיון הראשון בסדרה של כמה בקשות", אמר גרים. "הכתב ידע שאני ממהר ושאני רוצה לענות רק על פרשת הנאום על מצב האומה, אבל במקום זה, ספגתי הערות חסרות כבוד וזולות, לא היה לי זמן לדבר על הנושא".

חבר הקונגרס, המצוי תחת חקירה בארה"ב על מקורות מימון הקמפיין שלו, המשיך וטען: "לקחתי את את הכתב הצידה ואמרתי לו שיפסיק מפני שציפיתי לרמה מסויימת של מקצוענות וכבוד, במיוחד מפני שיצאתי לעשות טובה לכתב הזה. אני לא חושב שאני חבר הקונגרס שקוטע כתב, אני בטוח שלא אהיה האחרון".

גרים בן ה-43, חייל מארינס לשעבר וסוכן FBI בעברו, נבחר לקונגרס ב-2010 כנציג של סטטן איילנד. הוא חבר הקונגרס היחיד שהעיר ניו יורק שלחה לגבעת הקפיטול.

בשנתיים האחרונות הרשויות בארה"ב מנהלות נגדו חקירה בנוגע לקמפיין שניהל ב-2010, בעקבות תלונה שהגיש הרב פינטו בארה"ב על כך שמנסים לסחוט אותו.

הרב פינטו טען כי גורמים מטעמו של חבר הקונגרס מייקל גרים עומדים מאחורי הסחיטה. החודש נעצרה אחת מידידותיו, דיאנה דדוראנד, שעל פי החשד- סייעה לו בגיוס התרומות לקמפיין בדרכים לא כשרות.