לראשונה מאז בחירת רוחאני: ארדואן מבקר באירן

למרות שטורקיה ואירן השכנות ניצבות בצדדים מנוגדים במלחמת האזרחים בסוריה, מנסות אנקרה וטהרן להתקרב בביקורו הראשון של ראש ממשלת טורקיה ארדואן בטהרן. ארדואן נפגש עם שר החוץ האירני זריף וייפגוש את הנשיא החדש רוחאני ואת המנהיג העליון חמינאי. במוקד הביקור: מלחמת האזרחים בסוריה

מחממים יחסים: לראשונה מאז עלה נשיא אירן חסן רוחאני לשלטון, הגיע אמש (ג') לביקור באירן ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הנחיתה בשדה התעופה בטהרן הספיק ארדואן להיפגש עם סגן שר החוץ האיראני מוחמד ג'אווד זריף. ביומיים הקרובים ייוועד ראש ממשלת טורקיה עם המנהיג העליון, האייתוללה חמינאי, ועם הנשיא חסן רוחאני.

השיחות של ארדואן עם צמרת השלטון בטהרן יעסקו במלחמת האזרחים בסוריה, נושא בו שתי המדינות חלוקות - אירן היא אחת מבעלות בריתו החזקות ביותר של ממשל אסד, ואילו טורקיה השכנה שבשטחה חיים פליטים סורים רבים תומכת במורדים. למרות זאת, בפגישות ינסו טהרן ואנקרה לשפר את היחסים ביניהן.

נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס הלילה למשא ומתן עם אירן ואמר כי הוא לא מוכן לסכן את המשא ומתן על נושא הגרעין. בנאום "מצב האומה" שנשא הלילה אובמה בפני הקונגרס האמריקני אמר כי "אם הקונגרס ירצה לקדם סנקציות חדשות כנגד אירן - אטיל עליהן וטו".

לדבריו, בשם הביטחון הלאומי של ארה"ב ושל העולם החופשי, חייבים לתת לדיפלומטיה סיכוי. "אם המנהיגים האירנים לא ינצלו את ההזדמנות אז אנו נהיה הראשונים לקדם סנקציות נוספות", אמר אובמה. "נהיה מוכנים להשתמש בכל האופציות כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני".