החייל שגנב את ההצגה בנאום אובמה

הנשיא אובמה הצדיע לו, האישה הראשונה מישל חיבקה אתו, ועשרות חברי קונגרס רפובליקנים ודמוקרטים כאחד נעמדו והריעו לקורי ראמסברג, חייל אמריקני צעיר שנפצע אנושות באפגניסטן. "הוא אף פעם לא ויתר ולעולם לא ירים ידיים", אמר אובמה כשאף עין לא נשארה יבשה באולם

כמדי שנה נשא הלילה (ד') הנשיא האמריקני ברק אובמה את נאום מצב האומה בפני בתי הקונגרס, נאום שבו התייחס לנושאים הבוערים במדיניות החוץ והפנים של ממשלו. אך לרגע אחד מרגש, הצליח הנשיא לאחד את נציגי הרפובליקנים והדמוקרטים, כשהציג את אחד הנוכחים בקהל, חייל אמריקני שבמשך חודשים ארוכים נלחם על חייו לאחר שנפצע באפגניסטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אובמה סיפר על ההיכרות בין השניים שהחלה לפני שנים, אז פגש הנשיא את החייל קורי ראמסברג, במהלך ביקור ביחידת הריינג'רס שבה הוא משרת. "יחד עם מספר מחבריו לנשק הוא ליווה אותי", שחזר אובמה. "הוא היה בחור צעיר, חזק ומרשים. צחקנו והצטלמנו ביחד, אמרתי לו לשמור על קשר".

הרגע המרגש באולם הקונגרסים (רויטרס)

חודשים ספורים לאחר מכן הוצב קורי בפעם העשירית באפגניסטן, במה שיהיה הביקור האחרון שלו במדינה השסועה ורוויות הקרבות. במהלך סיור שגרתי בקנדהאר נפגעה השיירה שבה נסע מפיצוץ רב עוצמה של מטען שהוטמן בצד הדרך. חבריו מצאו אותו מוטל בתעלה סמוכה, כשפניו על הקרקע, תחת מים ופגיעות קשות בראשו. הוא הובהל לבית החולים האמריקני במדינה, שם שכב בתרדמת במשך שלושה חודשים.

אובמה מצדיע, הלילה (רויטרס)

לאחר שהתעורר, פגש אותו הנשיא אובמה בפעם השנייה, כשלא נראה שיש ולו שביב של תקווה שיוכל לחזור ולתפקד כבעבר. "הוא לא יכל לדבר, בקושי הצליח לזוז", סיפר אובמה. "הוא עבר במשך השנים עשרות הליכים רפואיים וניתוחים, שעות של שיקום מייסר בכל יום".

"אפילו עכשיו קורי עיוור בעין אחת, עדיין מתקשה לתפקד בצדו השמאלי, אבל לאט ובעקביות, ובעזרת האנשים שתומכים בו כמו אביו קרייג והקהילה סביבו, קורי התחזק", אמר אובמה לנוכחים שלא יכלו להישאר אדישים למראה הצעיר האמיץ היושב בקהל. "יום אחר יום הוא לומד לדבר שוב, לעמוד שוב, וללכת שוב. הוא מתקרב לעבר היום שבו יוכל לחזור לשרת את ארצו".

אובמה מבקר את קורי, ארכיון (הבית הלבן)

"קורי חוזר ואומר שההתאוששות שלו לא הייתה קלה, שום דבר בחיים ששווה משהו הוא לא קל. קורי כאן הערב, וכמו הצבא שהוא אוהב, כמו אמריקה שאותה הוא שירת, רב-סמל ראשון קורי ראמסברג, אף פעם לא ויתר ולעולם לא ירים ידיים", אמר הנשיא ונתן את האות לנוכחים באולם לקום ולהריע לחייל הצעיר.

במשך דקות ארוכות נמשכו מחיאות הכפיים, והנשיא אובמה ביקש מראמסברג לקום על רגליו. בעזרת אביו והגברת הראשונה מישל אובמה שישבה לצידו, הוא התגבר על הקושי ונעמד. הנשיא הצדיע לו, מישל חיבקה אותו ואף עין לא נשארה יבשה באולם לאחר המחווה המרגשת.