אחרי 70 שנה: הרוסים שוב נלחמים נגד הנאצים

אתמול ציינו ברוסיה 70 שנה לקרב על שחרור לנינגרד, שהייתה שרויה במצור כמעט 900 יום שבמהלכו מצאו את מותם יותר ממיליון בני אדם. בלנינגרד, סנט פטרסבורג של היום, התאספו 400 חובבי היסטוריה ששחזרו את הקרב המפואר בקור העז. כך זה נראה

מטוסים, משוריינים ומאות משחזרים (חדשות 2)

הרוסים נגד הנאצים - מערכה שנייה: אתמול ציינו ברוסיה 70 שנה בדיוק לקרב האחרון והמכריע שסיים את המצור על העיר לנינגרד, שהיה אולי הכבד ביותר בעת המודרנית. כתוצאה מהמצור שהוטל על העיר, שנקראת היום סנט פטרסבורג, מתו יותר ממיליון בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברוסיה נערכו אתמול טקסים רשמיים רבים בהשתתפות הנשיא ולדימיר פוטין ובהם גם צעדה רבת רושם. אבל, השיא היה שחזור הקרב המפואר ההוא על ידי 400 חובבי היסטוריה נלהבים, ש"נלחמו" מחדש ושחררו את העיר לאחר כמעט 900 ימים.

צפו בשחזור הקרב

המשחזרים התחלקו לשתי קבוצות, כשכל אחת שימשה כוח לוחם במערכה: חלק לבשו מדים של הצבא האדום ואחרים של הכוחות הגרמנים. שחזור הקרב נערך בכפר פורוגקי מול אלפי צופים ולקחו בו חלק מטוסים, משוריינים, ג'יפים וכלי נשק ששוקמו מתקופת מלחמת העולם השנייה במיוחד לכבוד האירוע. 

שחזור הקרב על לנינגרד, אתמול (חדשות 2)

המצור על לנינגרד החל בספטמבר 1941, שלושה חודשים אחרי שגרמניה הנאצית פתחה ב"מבצע ברברוסה" - שבו פלשה לברית המועצות. כוחות רוסים הצליחו להבקיע את המצור לראשונה ב-18 בינואר 1943, אבל רק שנה לאחר מכן הוא הוסר לחלוטין.