דיווח: ארה"ב מספקת נשק למורדים בסוריה

לפי הדיווח את הנשק מספקת ארה"ב לפלגים מתונים יותר של המורדים והוא מועבר אליהם דרך ירדן. האספקה כוללת בעיקר נשקים קלים כמו רובי סער אך גם אמצעי לחימה עוצמתיים יותר כמו טילי כתף נגד טנקים. ההחלטה לספק את הנשק התקבלה בדיון שקיים הקונגרס האמריקני בדלתיים סגורות

המורדים בסוריה. ארכיון (AP)

נשקים קלים מתוצרת ארה"ב מועברים לידי פלגים מתונים של המורדים בסוריה, כך מדווחת הלילה (ב') סוכנות הידיעות "רויטרס". לפי הדיווח הקונגרס האמריקני אישר המשך הזרמה של אמצעי לחימה גם בחודשים הבאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדיווח סיפקו לסוכנות הידיעות גורמים בכירים במערכות הביטחון של ארה"ב ומדינות נוספות באירופה. לדבריהם רוב הנשקים מועברים לפלגים שאינם מהזרם האיסלמי דרך ירדן. האספקה כוללת מגוון רחב של נשקים קלים בינם רובי סער מתוצרת אמריקנית הנחשבים לנשק קל יחסית, אך גם נשקים חזקים יותר כמו טילי כתף נגד טנקים.

משלוחי הנשק לא כוללים טילים נגד מטוסים שעשויים להכשיל תקיפה אווירית במידה ויגיעו לידיים הלא נכונות. את ההחלטה לספק את הנשקים קיבל הקונגרס האמריקני בדיון שהתקיים בדלתיים סגורות.

במשך תקופה ארוכה הקונגרס האמריקני מיאן לאשר אספקת נשק למורדים בסוריה. הסיבה העיקרית לסירוב הייתה האפשרות שתקיפה של צבא ארה"ב עשויה לצאת לפועל ולכן עלה החשש שאותם נשקים יגיעו לידי פלגים בקרב המורדים שמתנגדים להשפעות המערב.