השגריר פרושאור: "האו"ם לא הפנים את לקחי השואה"

העצרת הכללית של האו"ם התכנסה בניו יורק לציון אירועי הזיכרון לקורבנות השואה. במהלך הכנס תקף שגריר ישראל באו"ם בחריפות את הארגון, שלדבריו לא פועל לצמצום האנטישמיות בעולם. "התופעה לא חלפה מהעולם", קרא

ברחבי העולם מציינים היום (ב') את יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה. באושוויץ התקיים טקס בהשתתפות עשרות חברי כנסת, ובניו-יורק התכנסה העצרת הכללית של האו"ם לישיבה מיוחדת בהשתתפות הבמאי סטיבן שפילברג, שגרירת ארה"ב באו"ם סמנתה פאוור, וגם שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור שתקף את הארגון בחריפות על יחסו כלפי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האו"ם מציין את יום השואה הבינלאומי, אך השנאה שמופצת בחסות ממשלות רק מראה שהארגון טרם הפנים את לקחי השואה", אמר פרושאור. "כמעט 70 שנה מאז תום מלחמת העולם השנייה, אנו עדיין עדים לתופעות של גזענות ואנטישמיות המרימות את ראשן ברחבי העולם".

פרושאור וספילברג, היום (חדשות 2)

לדבריו, האנטישמיות לא חלפה מהעולם. "היא באה לידי ביטוי בדרשות של אנשי דת, בספרי לימוד במוסדות חינוך ובנאומים של מנהיגים ברחבי העולם כולו", ציין שגריר ישראל באו"ם והפנה גם אצבע מאשימה אל הפלסטינית, "ברשות לומדים ילדים כי חייהם של יהודים שווים פחות".

פרושאור טען כי ההנהגה הפלסטינית אחראית להסתה מתמשכת נגד ישראל, והדגיש את פועלו של החמאס בעזה בחינוך לשנאת יהודים בקרב הדור הצעיר. "הם מלמדים שהשואה היא 'שקר שהומצא על ידי הציונים'. הדברים נאמרים בריש גלי, מעל במות, בתכניות ילדים ובאירועי תרבות. מסרים דומים מהדהדים ברחבי העולם הערבי כולו", הדגיש.

"מדינת ישראל חזקה ומשגשגת היא עדות חיה לניצחון הרוח האנושית. רק בזכות מדינת ישראל יכול העם היהודי להגן על עצמו ובכוחות עצמו. מדינת ישראל היא הערובה היחידה לכך שהעם היהודי לעולם לא יהיה תלוי שוב בחסדי אחרים", אמר פרושאור.

משלחת הכנסת לאושוויץ, היום (לע"מ)

נתניהו: העולם לא נזעק כשקוראים להשמדתנו

גם ראש הממשלה נתניהו התייחס לארועים לציון יום הזיכרון הבינלאומי, והבהיר כי גם כיום העולם עומד מנגד בשעה שמשטרים אפלים מאיימים להשמיד את העם היהודי. "גם היום כשקיימת הסכמה רחבה שהיה צריך למנוע את השואה שהייתה, העולם לא נזעק מול משטר שקורא להשמדתנו, ואף מקבל בזרועות פתוחות את האיש שמייצג אותו", הדגיש נתניהו.

לדבריו, מול מדינה שקוראת בגלוי להשמדת מדינת היהודים, כולם מכחכחים בגרונם ומחייכים מול החיוכים. "היחס למדינת ישראל איננו פרופורציונאלי לשאלות העומדות על הפרק. הוא גם מראה לנו שיש בהתנכלויות ליהודים המשכיות של אלפי שנים לתופעת האנטישמיות", הוסיף.