מי גנב את הדם של האפיפיור המנוח?

משטרת איטליה מחפשת אחר גנב לא שגרתי, שבחר לגזול את דמו של יוחנן פאולוס השני. על פי הערכות המשטרה המקומית, הדם נגנב ככל הנראה בהזמנה של גורם מסתורי שעשוי להשתמש בדם לטקסים של כת השטן

דוגמת הדם שנגנבה (AP)

שריד המכיל טיפה מדמו של האפיפיור המנוח יוחנן פאולוס השני נגנב באיטליה - כך דווח היום (ב') בתקשורת האיטלקית. לפי הדיווח, בקבוקון עם הדם נגנב מכנסיית סאן פייטרו דה לה לנצ'ה, באזור אברוזו ההררי שבמרכז איטליה, ככל הנראה ביום שבת. באזור זה, נהג יוחנן פאולוס השני לטייל ולעשות סקי בחופשותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הגניבה, החלה משטרת איטליה במבצע חיפושים מקיף, בהשתתפות עשרות שוטרים וכלבי גישוש, בניסיון לעלות על עקבותיו של הגנב. על פי הערכות החוקרים, הגנבים ידעו בדיוק מה הם לוקחים. "זו גניבה בהזמנה", אמר אחד החוקרים שהגיע לכנסיה. הוא טען כי השודדים לא נגעו בחפצים רבים אחרים, על אף שהיו בעלי ערך.

יוכרז כקדוש. יוחנן פאולוס השני (רויטרס)
הבקבוקון אמנם מיוחד, אבל הוא לא היחיד שנשמר. על פי הדיווחים, ישנם שלושה בקבוקונים עם דמו של יוחנן פאולוס, דם בעל ערך רב למאמינים הקתולים.

במשטרה האיטלקית טוענים שיהיה קשה מאוד למכור את הבקבוקון, ועולה סברה לפיה הדם ישמש לטקסים של קהילות עובדי שטן. בתוך כך, בלי קשר למה שיעלה בגורל הדם, האפיפיור יוחנן פאולוס השני יוכרז ככל הנראה כקדוש בחודש אפריל הקרוב.