בוץ טובעני ומים קפואים: התחרות הקשוחה בעולם

13 קילומטרים של בוץ, מדורות, מגדלי טיפוס ו-4500 מתחרים בפניו האיש שזכה בתואר "האיש הקשוח בעולם" בתחרות שנערכה בבריטניה. איך הוא עשה את זה? צפו במסלול הקשוח בעולם

יש אולימפיאדות, יש גביעי עולם במקצועות שונים, אבל הבריטים כהרגלם, עורכים גם תחרויות מסוג אחר לגמרי, אולי לא מקצועיות אבל לא פחות מאתגרות. צ'ארלי פראנזקה הגרמני בן ה-21 זכה אמש בתואר "האיש הקשוח בעולם לשנת 2014", אחרי שעבר מסלול מכשולים שנמתח לאורך כל השנה בכפר פרטון שבמרכז אנגליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פראנזקה מאושר. בשנה שעברה הוא סיים במקום התשיעי וכל השנה חלם על ביצוע כמו זה שהפגין לבסוף בתחרות. "אני כל כך שמח, אבל ממש קר לי", אמר פראנזקה לאחר הזכייה, "המסלול היה קשה מאוד, לא יאומן כמה זה קשה".

המסלול עליו מדבר פראנזקה ארך 13 קילומטרים שבהם עמדו כמכשולים: בריכת מים קפואים, מדורות, בוץ טובעני שדרכו המתחרים צריכים לזחול, ומתקנים שמוכרים לרבים מימי הטירונות - מגדלי טיפוס מעץ, חבלים, גדרות טיל ועוד. המועמד הגרמני סיים את המסלול בזמן של 89:21 דקות.

פראנזקה הוא לא היחיד שאתגר את עצמו במסלול הקשה. הוא התמודד נגד עוד 4500 מתמודדים ומתמודדות שראו בעצמם מועמדים לתואר "האדם הקשוח בעולם." פראנזקה הוא האדם ה-27 שזוכה בתואר, ובכל שנה מגיעים יותר ויותר מתחרים מכל העולם לתחרות עם חלום אחד קשוח במיוחד.