אישום בארה"ב: נשק להשמדה המונית – בדירה

צעיר רוסי בן 19 המתגורר בפנסילבניה, הואשם בהחזקת נשק להשמדה המונית בדירתו. החומרים המסוכנים שמהם הורכבה הפצצה, נמצאו במהלך חיפוש אחר שתילי מריחואנה בביתו. "הוא האדם המוזר ביותר שאי פעם פגשתי", סיפר אחד משכניו

הואשם בהרכבת המטען. מיפטחוב (צילום מסך)

הרשויות בפנסילבניה שבארצות הברית עצרו בסוף השבוע את ולדיסלב מיפטחוב, צעיר רוסי בן 19, והאשימו אותו בהחזקת נשק להשמדה המונית. קציני משטרה הגיעו לדירתו בכדי לחפש אחר שתילי מריחואנה, ולהפתעתם הם גילו פצצה תוצרת בית וחומרים נוספים להכנת פצצה במזוודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, המשטרה מצאה בדירתו קילוגרם אחד של מגנזיום אטומי וקילוגרם אחד של אשלגן פרכלורט סיני. בנוסף לאלו נמצאו גם אבקת אשלגן חנקתי וחומרים מסוכנים נוספים.

כשנשאל מה הוא הולך לעשות עם החומרים שנמצאו, השיב מיפטחוב כי הוא מתכוון "לפוצץ דברים". מאוחר יותר, הכחיש מיפטחוב את הכוונות שיוחסו לו. חבלני המשטרה המקומית פירקו בשלום את המטען שאותר וניטרלו אותו.

על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות, מיפטחוב אמר לקציני המשטרה שאת החומרים המסוכנים להרכבת הפצצה הוא רכש ברשת האינטרנט. אחד משכניו סיפר ל-CNN, כי "הוא האדם המוזר ביותר שאי פעם פגשתי".