רוחאני: "ישראל תקלל את היום שבו תתקוף באירן"

פרדי זכאריה מרשת CNN שאל את הנשיא האירני במהלך הוועידה הכלכלית בדאבוס מה יקרה עם ישראל תממש את האיום ותתקוף באירן? "אלו סיסמאות ריקות מתוכן. בפועל", אמר. ישראל לא יכולה לעשות זאת, אם ישראל תבצע פעולה כה מטורפת התגובה שלנו תגרום להם לקלל את היום שבו זה קרה"

מתקפת חיוכים? אחרי נאום מתון ומפויס בכינוס הכלכלי בדאבוס, נשיא אירן רוחאני מחריף את הטון ושולח איום ישיר לעבר ישראל. בריאיון לרשת CNN אמר הנשיא האירני: "אם ישראל תבצע פעולה כה מטורפת ותתקוף, התגובה שלנו תגרום לה לקלל את היום שבו זה קרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דבריו של הנשיא האירני נאמרו במהלך ריאיון שערך עמו בסוף השבוע איש CNN פאריד זכרייה, שניסה לעמוד על טיבו של רוחאני ולברר האם הסכם הגרעין בין אירן לבין המעצמות מבשר שינוי של ממש בגישה האירנית.

"ישראל לא תעשה את זה", אמר רוחאני בחיוך, לאחר שנשאל מה תהיה תגובת אירן במקרה של תקיפה צבאית ישראלית נגד מתקני הגרעין של ארצו. "ישראל יודעת טוב מאוד מה תהיה תגובתה של אירן ומכירה היטב את יכולותינו. מדובר בסיסמאות ריקות מתוכן, ישראל לא יכולה לעשות זאת".

רוחאני התייחס גם לאפשרות של כינון יחסי ידידות עם ארצות הברית, אותה כינה בעבר "השטן הגדול" והבהיר כי "זה תלוי בארצות הברית, לא באירן". רוחאני הדגיש שוב כי לאירן אין כוונה לוותר על תכנית הגרעין שלה וחזר על הטענה לפיה התכנית מיועדת לצורכי שלום וכי ארצו שואפת לכינון דמוקרטיה ברחבי המזרח התיכון.