הבעיות של הולנד הן לא הבעיות של צרפת

כותרות העיתונים בפריז וברחבי העולם עוסקות בהרחבה בפרידה של הנשיא ובת זוגו העיתונאים, אבל התושבים בצרפת מתרגשים הרבה פחות ומעדיפים לעסוק בבעיות הכלכלה ובאבטלה הגואה. "לנשיא יש חיי מין, יופי לו, אבל יש אנשים שחיים ברחוב. חיי המין של הולנד הם לא הדבר הכי חשוב", אומרים בפריז

החדשות על הפרידה של נשיא צרפת פרנסואה הולנד ובת זוגו ולרי טרירווילר השתלטו על כותרות הבוקר ברחבי העולם, אבל תושבי פריז ממשיכים לא להתרגש וסבורים שישנם עניינים בוערים הרבה יותר על הפרק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש הודיע הולנד על פרידתו מטרירווילר לאחר שהתקשורת דיווחה בהרחבה על רומן שקיים עם שחקנית צעירה. "אני חושב שעדיף לדון באינטרסים הלאומיים", אמר היום וינסנט, תושב פריז. "כל הסיפורים האלה מטרידים אותי ואנחנו לא מתעסקים במה שחשוב. אני חושב שהבעיה היא במגזין 'קלוסר' ולא בהולנד".

במהלך השבוע האחרון ניסה הולנד להסיט את הדיון הציבורי לנושאי כלכלה, לניסיונו לעודד צמיחה של עסקים מקומיים ולמלחמה בתופעת האבטלה, אבל הכותרות בעולם סירבו להרפות מהרומן הנשיאותי.

"לנשיא יש חיי מין - יופי לו"

פרנסואה וולרי בימים טובים יותר (AP)
"לי לא אכפת", אומרת דניס, תושבת פריז. "הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה. לכולם יש חיים כאלה עכשיו, חיים חופשיים, בלי להתחתן". גם בני הזוג נלי ות'יירי מפריז מפחיתים מחשיבות הפרשה: "גם אם הוא נשיא, יש לו חיי מין ויופי לו. זה לא כל כך מעניין אותנו. יש אנשים שחיים ברחוב, אנשים מובטלים ורעבים. חיי המין של מר הולנד הם לא הדבר הכי חשוב".

טרירווילר, עיתונאית צרפתיה בת 48, מעולם לא הייתה נשואה להולנד, אבל השניים חיו ביחד מאז 2006. במאי 2012, עם היבחרו לנשיא, תפקדה טרירווילר כגברת הראשונה לכל דבר, עם תקציב של 2 אלף אירו בחודש. כעת, לאחר הפרידה, מתכננת העיתונאית לצאת לטיול בהודו, אולי בניסיון להתרחק מהרעש והצרות.

פרנסואה הולנד, בן 59, נחשב לנשיא הכי פחות פופולרי בצרפת המודרנית. מדינתו נתונה במשבר כלכלי, עם 11% אבטחה, בעיה בהתמודדות עם מהגרים ובעיות פנים חברתיות רבות - כמו אנטישמיות גואה. תושבי צרפת, כך נראה, סובלניים הרבה יותר לשערוריות מין והרבה פחות למשברים הכלכליים.