אוסטרליה: הטייס התעלף, הנער המשיך בטיסה

נער אוסטרלי יצא עם ידיד המשפחה לטיסה בשמי אוסטרליה, אלא שאחרי עשר דקות הטייס הוותיק התעלף ובן ה-19 נאלץ לתפוס את ההגאים ולהציל את החבר ואת עצמו. "חששתי שאצטרך להנחית את המטוס", הודה הצעיר

מטוס ססנה - אילוסטרציה (AP)

זמן רב יחלוף עד שטורי ג'נקינס בן ה-19, ישכח את הטיסה הזו: הנער האוסטרלי תיאר כיצד הוא לקח אחריות והשתלט למשך יותר מחצי שעה על מטוס קל מסוג ססנה לאחר שטייס המטוס התעלף במהלך טיסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'נקינס, שחזר את הרגעים בהם נטל את השליטה במטוס לידיו. הוא סיפר כי טייס המטוס, דרק נוויל, איבד את הכרתו בשעה שטסו מעל לאזוריה הכפריים של אוסטרליה. נוויל, שטס במטוס החד מנועי - ססנה 15, הוא חבר משפחתו של ג'נקינס ואף טס איתו כבר בעבר. במהלך הטיסות הסביר נוויל בן ה-61 לנער על השליטה במטוס, זאת מבלי שידע שיום יבוא וההסברים האלה - יצילו את חייו.

ג'נקינס הטיס את המטוס הקל במעגלים מעל שדה התעופה פורבס, ובמשך 45 דקות שמר על גובה טיסה של 610 מטרים. עד אז, הטייס התאושש, חזר לחושיו ולהגאים במטוס. "לשמור על המטוס באוויר - זו לא הייתה הבעיה", סיפר ג'נקינס לסוכנות הידיעות AP. "חששתי שאצטרך להנחית את המטוס. ממש פחדתי. חשבתי לעצמי שאני מציל את עצמי ואותו, זו הייתה חתיכת חוויה".

הנער מנע אסון  

גם בנחיתה - הטייס לא היה בהכרה מלאה. "הוא פחות או יותר כיוון אותי ושנינו הנחתנו את המטוס יחדיו", הסביר ג'נקינס. בהמשך, הודה הנער גם לטייס אחר, פול ריינולדס, ששמע את קריאת המצוקה בקשר והגיע לסייע מהאוויר. ריינולדס טס ליד מטוס הססנה, הנחה את גנקינס ואף ניסה להרגיעו.

אחרי שנחתו, פונה הטייס נוויל לבית החולים. אישתו של הטייס הוותיק סיפרה שהרופאים עדיין לא יודעים מה קרה לו באוויר. "בסופו של דבר זה נגמר טוב" הסבירה רעייתו. סטיב הווארד חוקר התאונות האוסטרלי ששמע על המקרה, טען כי פעולותיו של הצעיר הצילו את חיי שניהם. "זה יכל להסתיים באסון", טען.