אירן: "עימות עם ארה"ב – חלום של כל מאמין"

בתגובה לדברי קרי, שלפיהם במקרה שלא תושג פריצת דרך במו"מ על הגרעין קיימת אופציה צבאית נגד אירן, מזהיר מפקד משמרות המהפכה עלי ג'עפרי: "ארה"ב לא מבינה עד כמה רבות וגדולות יכולות התקיפה שלנו". הוא תקף את מזכיר המדינה: "איומיו - הזדמנות טובה למערכה גורלית וגדולה נגד המערב"

תרגיל צבאי באירן (רויטרס)

ההסכם בין המעצמות לאירן נכנס לתוקפו בשבוע שעבר, אך חילופי המסרים המאיימים לא מפסיקים. מפקד משמרות המפכה האירניים הגיב היום (א') לדברי מזכיר המדינה האמריקני קרי, שאמר כי קיימת אופציה צבאית נגד אירן אם לא תתרחש פריצת דרך במשא ומתן, והזהיר: "ארה"ב לא מבינה עד כמה רבות וגדולות יכולות התקיפה שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג'עפרי מהווה סוג של אופוזיציה באירן, בכל הנוגע להתנהלותו מול המערב בסוגיית תכנית הגרעין, ומתח לא פעם ביקורת על הנשיא רוחאני. "קרי צריך לדעת שעימות ישיר עם ארה"ב הוא חלום שנמצא בראשו של כל מאמין", אמר בריאיון לכלי תקשורת באירן. "האיומים של קרי הם הזדמנות טובה ביותר לאסלאם המהפכני שעוד ייצא למערכה גורלית וגדולה נגד המערב".

הוא הסביר כי אם ארה"ב לא רוצה להיכנס למערכה גורלית כזאת, "עדיף לה להוריד את האופציה הצבאית הנלעגת הזו מהשולחן".

מפקד משמרות המהפכה מאיים על ארה"ב (חדשות 2)

איומים על רוחאני בשל מדיניותו הפייסנית

"הכוח הצבאי של ארה"ב אולי נראה בעיניהם גדול, אך אין די בו כדי להרתיע את בני עמנו אוהבי הג'יהאד", אמר מפקד משמרות המהפכה, שתקף אישית את קרי: "אין לו ניסיון או מומחיות צבאיים, עדיף שישאל את סביבתו האם ארה"ב יכולה להתמודד עם השלכות של התקפה על אירן?"

ג'עפרי המשיך באיומים: "האם קרי לא יודע שיש לנו אלפי תומכים ברחבי העולם שמצפים לכך שארה"ב תפעיל את האופציה הצבאית נגד אירן? הוא לא יודע שמספרם גדול מאוד?".

במקביל, מדווח העיתון הלונדוני א-שרק אלאווסט כי ארגונים אירניים קיצוניים וכן אלמונים שולחים לנשיא אירן רוחאני מיילים הכוללים איומים, בשל מדיניותו הפייסנית בתחום הגרעין וכן קריאות לנקום בו על הוויתורים למערב.