דיווחים באוקראינה: "מפגינים חטפו שני שוטרים"

כלי תקשורת במדינה מדווחים כי מפגינים נגד משטר ינוקוביץ' מחזיקים בשני שוטרים בבניין עיריית קייב, שעליו השתלטו לפני כחודשיים. המשטרה מאיימת להסתער על המבנה במטרה לשחררם. המפגינים מכחישים כי חטפו שוטרים. במקביל, המוחים השתלטו היום, למשך כמה שעות, על בניין משרד האנרגיה

ההסלמה בהפגנות המחאה נגד הנשיא ינוקוביץ' נמשכת ומשטרת אוקראינה מאיימת להסתער על בניין העירייה בבירה קייב, שעליו השתלטו מפגינים נגד הממשלה. זאת, לאחר שלפי דיווחים שונים מאוקראינה חטפו המפגינים שני שוטרים. מובילי המחאה מכחישים כי הם מחזיקים בשוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם המשטרה אכן תנסה לחדור לבניין העירייה, הדבר צפוי להצית מחדש את המהומות סביב כיכר העצמאות במרכז הבירה. לדברי הרשויות, שוטר שלישי שנחטף על ידי המפגינים שוחרר לבית החולים, לאחר שנפצע.

מלבד עיריית קייב, שבה הם שולטים כבר חודשיים, הבוקר "כבשו" המפגינים גם את משרד האנרגיה של אוקראינה. לאחר כמה שעות עזבו המפגינים את הבניין.

המוחים השתלטו גם על בניין ממשל מקומי בעיר ויניציה, 180 קילומטר דרום-מערבית לקייב. המחאה מתרכזת בבירה, אך בשבוע האחרון היא התפשטה גם לאזור מערב אוקראינה, שבאופן מסורתי מתנגד למפלגתו של הנשיא הפרו-רוסי ויקטור ינוקביץ'.