מחאה אנטישמית? ראשי חזיר כרותים נשלחו למוסדות יהודיים ברומא

ראשי הקהילה היהודית ברומא, בירת איטליה, נדהמו לגלות היום מפגן מחריד של שלושה ראשי חזיר כרותים שנשלחו למוסדות יהודיים בבירה - בהם בית הכנסת הגדול ושגרירות ישראל. באיטליה חושדים כי מדובר במחאה על אירועי יום השואה הבינלאומי המתוכננים להיערך בעיר מחרתיים

ראשי חזירים נשלחו למוסדות יהודיים (חדשות 2)

זעזוע בקהילה היהודית ברומא: כלי התקשורת באיטליה מדווחים ששלושה ראשי חזירים כרותים נשלחו אמש והבוקר למוסדות יהודיים בבירה האיטלקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון האיטלקי "לה רפובליקה" דיווח הבוקר שראש חזיר הגיע אמש לבית הכנסת הגדול של רומא ואילו הבוקר דווח על ראש חזיר נוסף - הפעם כזה שנשלח למוזיאון בפיאצה סנטה אג'ידיו, בו מתקיימת בימים אלה תערוכה המציגה את החיים היהודיים בתקופות שונות בהיסטוריה. ראש חזיר נוסף נשלח בנוסף לשגרירות ישראל ברומא - כך על פי הדיווח.  

ראשי החזירים נשלחו למוסדות הנבחרים בתוך קופסאות סגורות, ובתחילה היה חשש שמדובר בפצצה. בחבילות, מלבד ראשי חזיר, נמצא מכתב שיועד לחוזה המדינה בנימין זאב הרצל, בו נכתבו דברי שבח והלל לשואת יהודי אירופה.

באיטליה חושדים כי הרקע למעשים הינו בעובדה שביום שני הקרוב ייערכו ברומא כמה אירועים לציון יום השואה הבינלאומי, החל מדי שנה ב-27 בינואר. גורמים ברשויות הביטחון במדינה מעריכים שראשי החזיר נשלחו במכוון למוסדות יהודיים על מנת להביע מחאה על האירועים המתוכננים. טרם ברור מי עומד מאחורי מעשים והאם נשלחו ראשי חזירים כרותים למוסדות נוספים.

ראש עיריית רומא, איגנסיו מרטינו, גינה בתוקף את המקרים: "זה מעשה בלתי נתפס נגד הקהילה היהודית ברומא. מי שעשה זאת מבייש את כל העיר. שוחחתי עם נשיא הקהילה היהודית ועם הרב הראשי והבעתי בפניהם את מורת רוחי מהעניין".