העונש על רומן בהודו: אונס קבוצתי

צעירה בת 22 נאנסה על ידי 13 גברים, לאחר שהורשעה על ידי בית דין לא רשמי בניהול רומן מחוץ לקהילה. בתחילה הוצע לה ולמשפחתה לשלם קנס על מעשיה, אך לאחר שסירבה נאנסה באכזריות במשך לילה שלם. האנסים נשלחו למאסר, אך זקני הכפר שגזרו את העונש חסינים

ענישה פרימיטיבית על יחסים אסורים מחוץ לשבט: זקני כפר בחבל בנגל שבמזרח הודו, שמתפקדים כבית משפט שדה, הורו על 13 גברים לבצע אונס קבוצתי באישה בת 22, שנענשה בגין רומן שניהלה עם גבר מקהילה אחרת. ארגוני זכויות אזרח וזכויות הנשים במדינה דורשים להעניש את הגברים שקבעו את האונש ואנסו את הצעירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסומים במדינה, זקני הכפר קבעו את העונש השערורייתי בגין ניהול הרומן, ו-13 הגברים שביצעו את הוראת זקני הכפר נעצרו מאוחר יותר על פי הוראת הממשל בדלהי, אחרי שהפרשה נחשפה בתקשורת ההודית.

העיתון ההודי The Hindustan Times ציטט את האישה שאמרה: "זה נוראי, הם (האנסים) שכנים שלי, אני קוראת לחלק מהם קאקא (דוד) ולאחרים דאדא (אח גדול) או בהאי (אחי)". הזקנים הפוסקים, זקני הכפר הנקראים "סאלישי סאבה", כנראה יחמקו מעונש מפני שאין להם מעמד חוקי אמיתי בחוקה ההודית.

הפגנות נגד הטרדות מיניות (AP)

נאנסה במשך לילה שלם

בתי הדין הכפריים הם תופעה נפוצה בהודו וברוב המקרים הם נוקטים בקו מאוד שמרני ודוגלים בשמירת הקהילה, מנהגיה וערכיה התרבותיים או הדתיים. על פי הדיווח בהודו, האונס עצמו - "גזר הדין" - התרחש בתחילת השבוע בבית בכפר סובלפור, מרחק של 200 קילומטרים מהעיר כלכותא, בירת המחוז.

זקני הכפר קבעו את העונש אחרי שראו גבר מקהילה אחרת יוצא מביתה של האישה. "בתחילה דרשו לשלם קנס של 25,000 רופי  - כ-400 דולר מכל אחד מהם", נכתב בדיווח. הגבר אמר כי הוא מוכן לשלם, אך משפחתה של האישה סירבה. כשבית הדין המאולתר הבין שהאישה לא מתכוונת לשלם את הקנס, היא הובלה בכוח על ידי מספר גברים שאנסו אותה במשך לילה שלם, ולאחר מכן היא שוחררה לביתה. 

כאשר משפחתה של האישה ראתה את מצבה העגום, היא פונתה לבית החולים, שם היא מאושפזת במצב קשה. במקביל, הוגשה תלונה למשטרה שהגיעה לעצור את הגברים שביצעו את האונס.

תופעת האונס כענישה היא נפוצה בחבל בנגל המערבי: החודש אישה נאנסה פעמיים על ידי קבוצת גברים ואחר כך הועלתה באש בהוראת בית דין לא רשמי, וענישה דומה התקבלה לאורכה של ההיסטוריה. עכשיו, בכלכותא מנסים לבלום את התופעה שמטרידה את הודו כולה.