"לא התחייבנו לפרק שום דבר"

עם הגעתו לדאבוס מצנן שר החוץ האירני את התלהבות המערב מהסכם הגרעין. זריף אומר כי ארצו לא התחייבה לפרק את תשתית הגרעין הקיימת של אירן אלא רק לא להעשיר אורניום מעבר לרמה של 5%. "הבית הלבן לא צריך להפריז בהישגים שלו", אמר בראיון לטלוויזיה האמריקנית

"לא התחייבנו לפרק שום דבר", זריף (AP)

שר החוץ האירני מוחמד זריף מתעקש כי ממשל אובמה משלה את העולם לגבי הסכם הביניים שהושג עם אירן. בראיון לרשת CNN אומר זריף כי "אנו לא התחייבנו לפרק שום דבר", בהתייחסו לסוגיית העשרת האורניום באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זריף אמר כי הצהרות הבית הלבן לא נכונות. "הבית הלבן מעוות את ההסכמות של הסדר הביניים ומפריז בהתחייבויות של אירן", אמר זריף שמלווה את נשיאו לכנס הכלכלי בדאבוס. כחלק מההסכם, אירן הסכימה להפסיק את העשרת האורניות לרמה של 20%, אך זריף אומר כי ארצו לא התחייבה לפרק תשתית קיימת, אלא רק לא להעשיר מעבר לרמה של 5%.

"הבית הלבן מנסה לצייר כאילו מפרקים את תכנית הגרעין של אירן. אם תסתכלו בהסכם, לא תראו מילה אמר שמזכירה פירוק או שיכולה להתפרש כפירוק. אם תמצא משהו כזה בהסכם", אמר למראיין, "אני אחזור בי מכל הצהרותי".

"הבית הלבן לא צריך להפריז בהישגים שלו", אמר זריף בהתייחסותו להסכם בין אירן לבין שש המעצמות שהושג בשוויץ לפני שלושה חודשים - הסכם לו מתנגדת ישראל בתקיפות. "אנו מוכנים לספק את כל העדויות כדי להראות לעולם שאין לו מה לחשוש מתכנית הגרעין שלנו", סיכם שר החוץ האירני.