מחאת המסתננים: עכשיו גם מעבר לים

מובילי המחאה החליטו לנסות ולהגביר את הלחץ על ממשלת ישראל, וארגנו שורה של הפגנות מול נציגויות ישראל ברחבי העולם. גם בניו יורק, למרות הקור העז והשלג הכבד, התקבצו עשרות בני אדם בקריאה לישראל להעניק למסתננים מעמד חוקי

המחאה הופכת גלובלית: ברחבי הארץ נמשכו גם היום (ד') הפגנות המסתננים מאפריקה, אך במקביל החליטו מובילי המחאה להגביר את הלחץ על ממשלת ישראל מעבר לים. במהלך היום התקיימו הפגנות רבות מחוץ לשגרירויות ולקונסוליות ישראל ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוב ההפגנות התרכזו במדינות מערב אירופה, ארצות הברית וקנדה. גם הקור העז שפקד את החוף המזרחי בארצות הברית לא עצר את המפגינים שהגיעו למחות מול הקונסוליה הישראלית בניו יורק. מפגינים רבים הגיעו למקום כשהם מחזיקים שלטים עם הכיתוב "Freedom" ו"גם אני פליט".

הפגנת המסתננים בחו"ל (סטפנו נני)

מי שעומד מאחורי ההפגנות מעבר לים הם קבוצות של סטודנטים ישראלים הלומדים באוניברסיטאות בחו"ל. הסטודנטים גייסו לצידם למפגני המחאה גם תושבים מקומיים ויוצאי מדינות אפריקה.

במקביל להפגנות המחאה, שלחו המארגנים הצהרה לאמצעי התקשורת ובה הם קוראים להגביר את הלחץ על ישראל לקבל את המסתננים לשטחה. "הראו את מחויבותכם כלפי זכויות הפליטים", כתבו בהצהרה, "עמדו על כך שישראל תישא באחריותה לכבד את זכויות האדם שלנו".