הכדורגלן אנלקה אחרי ההרשעה: "לא אנטישמי ולא גזען"

חלוץ ווסט ברומיץ' מוחה על הרשעתו בגזענות אחרי שביצע תנועה של "מועל יד הפוך" כשחגג שער. "צריך להביא מומחה שחי בצרפת שטוען שאין סיכוי שההצדעה הייתה אנטישמית", כתב אנלקה בעמוד הפייסבוק

אנלקה. "לא אנטישמי (צילום מסך)

שחקן הכדורגל הצרפתי ניקולא אנלקה פרסם בעמוד הפייסבוק שלו קריאה למנהלת הליגה לבטל את הרשעתו. בתגובה שלה ציפו זמן רב, אמר אנלקה, שביצע תנועה של "מועל יד הפוך" כשחגג שער: "אני לא אנטישמי ולא גזען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מנהלת הליגה האנגלית העסיקה מומחה כדי שיפסוק למה התכוונתי בתנועת היד שביצעתי. המומחה קבע שהתנועה שלי נעשתה בהקשר אנטישמי, זה מה שהוביל לאישום נגדי על ידי מנהלת הליגה", כתב בדף הפייסבוק שלו.

הכדורגלן הצרפתי הוסיף כי ראוי היה להביא מומחה שחי בצרפת, שיביע את דעתו על אותה תנועה. "מי יכול להיות מומחה טוב יותר מנשיא ארגון CRIF , נשיא המוסדות היהודים בצרפת, שטוען שאין סיכוי שההצדעה הייתה אנטישמית", טען אנלקה, "אני חוזר: אני לא אנטישמי ולא גזען".

אתמול צייץ שחקן הכדורגל בטוויטר קישור לוידאו מאתר האינטרנט של "לה פיגרו", בו אומר נשיא ארגון CRIF בצרפת כי תנועה כמו זו שעשה אנלקה נחשבת אנטישמית רק אם היא נעשית לפני אתר יהודי, כמו בית כנסת.

אתמול הרשיעה התאחדות הכדורגל האנגלית את חלוץ ווסט ברומיץ' אנלקה בגזענות לאחר שביצע במגרש את תנועת "לה קנל", "מועל יד הפוך" המזוהה עם הקומיקאי האנטישמי דיודונה. אנלקה יכול לערער על ההרשעה עד ליום חמישי הקרוב, אך אם הערעור יידחה הוא צפוי להרחקה מחמישה משחקים לפחות.