שיא באירועים האלימים בקייב. צפו

מאות שוטרים פשטו על כיכר העצמאות המושלגת בקייב, והיו נחושים לפזר את ההמונים שהפגינו במקום. במסגרת העימותים האלימים בין הצדדים, נהרגו חמישה מפגינים - לראשונה מאז פרוץ המחאה בנובמבר 2013. מאות פצועים פונו לבתי החולים

יום שיא באירועים האלימים בבירת אוקראינה: לראשונה מאז פרוץ העימותים בקייב, נהרגו היום (ד') חמישה בני אדם, כשעל גופותיהם של שניים מהם נמצאו פצעי ירי. ההפגנות נגד משטרו של ויקטור ינוקוביץ' החלו כבר בחודש נובמבר 2013 כשהנשיא חתם על הסכמי סחר עם מוסקבה ודחה הסכם דומה עם האיחוד האירופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימותים היום החלו ב-08:00, כשכוח משטרה גדול הגיע בכדי לאכוף את החוק האוסר קיום הפגנות, ולפזר את המפגינים שהקימו מחנה בחודשים האחרונים בכיכר העצמאות בעיר. מפגינים שהתרכזו באזור שולי יחסית, החלו במחאה פעילה וקולנית יותר, ומיד התפתחו עימותים במקום.

המשטרה נאלצה לסגת מעמדותיה, ובקבוקי תבערה ואבנים החלו לעוף לעבר השוטרים. הצעקות "רוצחים" חזרו על עצמן לאורכו של הבוקר, ובמקביל לנסיגה נורו רימוני גז וכדורי גומי בניסיון נוסף לפזר את ההפגנה. השמועה על העימותים התפשטה ועשרות האלפים ששמעו את הדיווחים על ההרוגים בהפגנות, החלו להגיע לכיכר העצמאות בקייב. בחלקים מהכיכר המכוסה בשלג, בערו צמיגים, רכבי משוריינים פעלו, ואמבולנסים נראו נכנסים ויוצאים בזה אחר זה.

מאות פצועים - שוטרים ומפגינים - פונו לבתי החולים. ראש הממשלה המקומי שהודיע לשוטרים כי הם רשאים להשתמש בכל הכלים כדי לפזר את ההפגנות, אמר שמקרי המוות לא נגרמו על ידי כוחות הביטחון, וגם בשעה זו לא ברור אם נשק משטרתי הוא זה שגרם למותם של המפגינים.