לפחות שלושה הרוגים בהפגנות בקייב

דיכוי המחאה נגד המשטר באוקראינה עולה מדרגה והבוקר נהרגו לפחות 3 בני אדם בעימותים אלימים עם כוחות המשטרה. אחרי שבועות של מחאה הנשיא ינוקוביץ' נחוש לפנות את מחנה המפגינים ממרכז הבירה קייב. צפו בהתפרעויות

לפחות שלושה מפגינים נהרגו בבירת אוקראינה קייב בעימותים אלימים שפרצו בשעות הבוקר (ד') המוקדמות בין שוטרים לפעילי האופוזיציה, שנחושים להדיח את הנשיא ויקטור ינוקוביץ'. האלימות פרצה אחרי שהשוטרים ניסו לפזר את מחנה המפגינים שהוקם בבירה במהלך השבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שמגיעות מקייב ניתן לראות את השוטרים יורים רימוני גז ומשתמשים באלות כדי לפנות את המפגינים, שנותרו בחוץ גם בקור של -10 מעלות, וזועקים לעברם: "רוצחים", "יחי אוקראינה, אוקראינה תנצח".

לדברי צוותי הרפואה שבשטח, לפחות אחד המפגינים שנהרגו נפגע מירי של צלף. על פי דיווחים אחרים, המפגינים מתו במהלך עימותים עם שוטרים. תמונה, שצילם צלם סוכנות הידיעות רויטרס, מראה גופת מפגין שנפגע מירי בראשו.

העימותים הבוקר הם המשך להסלמה באלימות באוקראינה ביומיים האחרונים. המהומות החלו אחרי שהממשל הוציא צו שאוסר לקיים את ההפגנות, במטרה להביא לסיום של הכאוס במרכז הבירה אחרי שבועות ארוכים.

המפגינים משליחים בקבוקי תבערה על השוטרים (רויטרס)

המפגינים דורשים את התפטרותו של ינוקוביץ' ואת הפסקת הברית בין אוקראינה לרוסיה. יוליה טימשנקו, מנהיגת האופוזיציה וחלק מהנהגת "ההפיכה הכתומה" שנמצאת בכלא, הביעה תמיכה במפגינים וטענה שאוקראינה צריכה להשתחרר מאחיזת הדוב הרוסי ולהתקרב למערב.