אחרי שנים: התעמתה בטלפון עם המורה שאנסה אותה

לאחר שנים שבהן רדפו אותה המעשים שביצעה בה מורתה, כשהייתה בת 12, החליטה ג'יימי - צעירה בת 28 מקליפורניה - להתעמת עם האישה ששינתה את מסלול חייה. "את מבינה שהרסת את חיי?", שאלה. "כן", ענתה המורה שנאלצה להתפטר מתפקידה כסגנית מנהלת

כוחה של הרשת: כשקולה רועד והתרגשות ניכרת על פניה החליטה ג'יימי, צעירה בת 28 מקליפורניה, להתעמת עם המורה שלטענתה התעללה בה מינית במשך שנים, מאז שהייתה בת 12. בסרטון שהעלתה לאחרונה ליו-טיוב וזכה למאות אלפי צפיות, היא מצלצלת אל המורה - ומוציאה ממנה הודאה על מעשיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחרונה גיליתי איפה עובדת המורה שלי לשעבר ולפני שהתכוונתי להתלונן על כך שהיא התעללה בי מינית בילדותי, גיליתי שקיים חוק התיישנות על העבירות", מסבירה ג'יימי בתחילת הסרטון המצמרר. "אז החלטתי להתקשר אליה כדי לקבל ממנה תשובות".

הצעירה האמריקנית חייגה למספר, הפעילה את הרמקול, ואפשרה לגולשים להאזין לשיחה. לאחר שניות היא הועברה למורה, שמשמשת היום כסגנית מנהלת בבית ספר במחוז והזדהתה בפניה מיד. "מה היה קורה אם תלמיד או תלמידה היו אומרים לך שהם מקיימים יחסי מין עם מורה", שאלה ג'יימי מבלי להסס. "הייתי מערבת את הרשויות בנושא", ענתה המורה.

"איך זה שונה ממה שאת עשית לי?", הקשתה ג'יימי. "זה לא", היא נענתה. במשך דקות ארוכות סיפרה הצעירה למורתה על הקשיים שחוותה בשל ההתעללות המינית שביצעה בה, על התלאות שעברה בחייה בשנים שחלפו מאז המקרה - ועל הכאב שעדיין מלווה אותה עד היום. "אני מצטערת על זה כל יום", אמרה המורה, שנשמעה המומה לחלוטין מהשיחה.

ג'יימי במסיבת העיתונאים (CNN)

"רציתי להגן על ילדים אחרים"

תוך שעות מפרסומו החל הסרטון להתפשט ברחבי הרשת כאש בשדה קוצים. המורה התפטרה מתפקידה מיד, והמשטרה הודיעה כי בכוונתה לפתוח בחקירת נסיבות המקרה, למרות שלא ברור בשלב זה אם ניתן יהיה להעמיד אותה לדין על המעשים. לדברי ג'יימי, היא מרגישה סוף סוף שהצדק יצא לאור, עכשיו כשהיא יודעת שמנעה אפשרות שהמורה תוכל להתעלל בילדים נוספים.

במסיבת עיתונאים שכינסה יממה לאחר המקרה, כשהיא עומדת לצד בעלה שתומך בה ומחזק אותה על הצעד האמיץ שעשתה, סיפרה ג'יימי על הקושי לשתף את העולם עם סיפורה האישי. "הסיבה לכך היא שרציתי להגן על ילדים אחרים, זה לא היה פשוט לי, אבל לאורך כל הזמן חשבתי על ילדיי שלי", אמרה הצעירה, שעשר שנים אחרי שההתעללות הסתיימה, מתחילה כעת את חייה מחדש.