מצב חירום בארה"ב: הסערה מתחזקת

עשרות סנטימטרים של שלג החלו להיערם בחוף המזרחי של ארצות הברית. לימודים בוטלו באיזורים רבים, ורוב משרדי הממשלה בוושינגטון נסגרו. כ-2,800 טיסות בוטלו עד כה בשל תנאי מזג האוויר, והרשויות הזהירו את הנהגים מנסיעה בכבישים מחשש להצטברות קרח

כשבועיים אחרי שהסופה "הרקולס" הכתה בארה"ב, שברה שיאי קור, גרמה להרוגים והותירה הרס נרחב - מזג האוויר הקפוא חזר לחוף המזרחי. כמויות אדירות של שלג וקרח הצטברו, לאחר שהטמפרטורות צנחו אל מתחת לאפס. מצב חירום הוכרז ב-22 מדינות לאורך החוף המזרחי, מקנטאקי בדרום ועד למסצ'וסטס בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באזורים רבים הרשויות הוציאו אזהרה כללית לנהגים מחשש להצטברות של קרח על הכבישים. כ-2,800 טיסות בוטלו ביממה האחרונה, בעיקר בוושינגטון ובבוסטון בהן הצטבר כחצי מטר של שלג ביממה האחרונה. באזור פילדלפיה הצטברו כ-30 סנטימטרים של שלג, ובניו יורק 25 סנטימטרים, והשלג מוסיף להיערם בשעות אלה.

במספר ערים הכריזו על סגירת בתי ספר ומשרדים כדי למנוע נפגעים, והבית הלבן כבר הודיע שיבטל אירועים וכנסים פוליטיים שהיו אמורים להיערך בבירה, ומרבית משרדי הממשלה בוושינגטון ייסגרו. הסופה מתפרשת על טווח של כ-1,600 קילומטרים לאורך החוף, ובעקבותיה נגרמו שיבושי תנועה קשים למאות אלפי נוסעים בכבישים המהירים בין פילדלפיה לבוסטון.

אלפי טיסות כבר בוטלו (AP)

"שירות חיזוי מזג האוויר האמריקני" טוען שבוושינגטון צפוי השלג הכבד ביותר בשלוש השנים האחרונות והטמפרטורות צפויות לרדת ל-25-10 מעלות מתחת לממוצע במהלך יום רביעי.

"טמפרטורות מאוד נמוכות ילוו את סופת השלגים הזו", אמר כריס ווקאר, דובר שירות החיזוי. "אנו חוששים שהם ינועו סביב מינוס 18 מעלות בחלק מהאזורים. אם אתה מחשב את הקור שתביא איתה הרוח, זה הופך לסיכון של ממש. זה ירגיש כמו מינוס 26 מעלות".