ארה"ב: קטין שהוצא להורג יזוכה?

ב-1944 ג'ורג' סטיני הורשע ברצח לאחר דיון משפטי של עשר דקות בלבד ונגזר עליו גזר דין מוות. 70 שנים לאחר ההרשעה של הנער השחור בן ה-14, ברצח של שתי ילדות בנות 7 ו-11, עדויות חדשות עשויות להוביל למשפט חוזר ואף לזיכויו

ג'ורג' סטיני, נער אפרו-אמריקני בן 14, הורשע בהריגת שתי ילדות לבנות בדרום קרוליינה, ארה"ב, בשנת 1944. חבר המושבעים דן בנושא במשך עשר דקות בלבד, וגזר עונש מוות על הקטין, שטען לחפותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת, 70 שנה לאחר הוצאתו להורג, בית משפט במדינה יכריע האם המשפט ייפתח מחדש. עורכי הדין מטעם המשפחה טוענים כי עדוייות חדשות יוכיחו שסטיני היה חף מפשע, והראיות לדבריהם מצריכות משפט מחודש ואת ביטול ההרשעה.

"זה מקרה מזוויע", אמר עורך הדין סטיבן מקנזי אשר עומד מאחורי הערעור."צדק צריך להיעשות, גם אם הוא בן 70 שנים או חודש אחד".

בין העדויות החדשות בפרשה: עדותו של שותפו לתא של סטיני, בה מעיד השותף כי הנער הוכרח להתוודות על הרצח. כמו כן, דו"ח פתולוגי שסקר לאחרונה את הפרשה מצא חוסר עקביות בנתיחה של גופות הבנות.

אחותו של סטיני, כיום בשנות ה-70 לחייה, צפוייה להעיד גם היא בערעור. עדותה עשוייה לספק את האליבי הנחוץ לזיכויו של סטיני ולדבריה אחיה בילה איתה במהלך כל היום בו נרצחו הילדות ולכן לא יכל לבצע את הרצח.

הרשעתו בשנת 1944 התבססה על עדותו של שוטר בודד שסיפר כי הנער הודה ברצח של שתי הילדות בנות 7 ו-11 בפניו. סטיני היה הראשון שמצא את גופותיהן של הבנות כשהן זרוקות לצד הכביש ומאותו רגע הוא נלקח למעצר.